2020 yılında Koç ve yükselen Koç burçlarını neler bekliyor?

Yayınlanma Tarihi: 16.12.2019 10:33
Değiştirme Tarihi: 16.12.2019 10:34

2020 yılı sizler için önemli kararların alındığı ve önümüzdeki yılları önemli ölçüde etkileyecek adımların atıldığı bir yıl olacak. 

Yükselen Koç burçları Jüpiter’in 10. evinizden geçişiyle birlikte, toplumdaki yeriniz, görevleriniz, sorumluklarınız, kariyer hayatınız ile ilgili değişimlerin olacağı bir yıl sizleri bekliyor. Uzun süredir kariyer hayatında bir değişim ve dönüşüm döngüsünden geçiyorsunuz. Birçok problemle karşılaştığınızı ve hak ettiğiniz yere gelemediğinizi düşünüyor olabilirsiniz. Fakat bu sene Jüpiter size bir şans yaratacak.  Kariyer değişikliği yapabilir, terfi alabilir, yeni bir iş kurabilirsiniz. Özellikle uluslararası ticaret, yayıncılık, eğitim sektörüyle bağlantılı bir işiniz varsa fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Fakat Jüpiter Oğlak emek, sabır ve sistemli çalışma ister. Burada önemli olan sorumluluklarınızın farkında olmanızdır. Ne kadar üretir ve çalışırsanız, bu sene karşılığını fazlasıyla alırsınız. Toplum önündeki duruşunuzda, sosyal statünüzde değişimler olabilir. Akademik kariyer yapanlar için yaptıkları çalışmaları yayınlama ve topluma sunmak için olumlu bir zamandır.

Hayatımızdaki gelişmeler ve önemli olaylar tutulmaların etkisi ile yaşanmaktadır. Yılın ilk tutulması olan yengeç burcundaki ay tutulması sizin için ev ve aile konularını ön plana çıkaracak. Yeni bir eve taşınma, ev sahibi olma, evi dekore etme gibi konular gündeme gelebilir. Aile kurmak ya da çocuk sahibi olmak isteyebilirsiniz. Evliyseniz ailenizle daha fazla ilgilenmek zorunda kalacaksınız. Çocuklarınız evlenebilir, aile içerisinde bir düzen değişikliği olabilir Kariyer hayatınızda olan bir gelişme, ev düzeninizle de ilgili bir karar almanıza sebep olabilir. 2019 yılının temmuz aylarında gündeminize gelen bir konuyla ilgili sonuca ulaşabilirsiniz. Belirsizlikler son bulabilir. 

Uranüs’ün maddi kaynaklar ve gelirlerinizi temsil eden alanda hareket ediyor olması doğum haritanızdaki konumuna göre size finansal anlamda sürpriz gelişmeler yaşatabilir. Aldığınız bir terfi sonrasında yatırım planlarınızı güncelleyebilirsiniz. Uranüs’ün bu alandaki hareketi maddi değerler ile ilgili bakış açınızda köklü değişiklikler yapacaktır. Para kazanmanın farklı yollarını keşfedebilirsiniz. Teknolojik gelişmelerden faydalanarak yaratıcı fikirlerle gelirlerinizi arttırabilirsiniz.

2020 yılında çok önemli Venüs ve Mars Retroları yaşanacak. Venüs retrosunun yaşandığı Mayıs ve Haziran aylarında maddi kaynaklarınızla ilgili bir yatırım yapmamaya, önemli anlaşmaları imzalamamaya özen göstermelisiniz. İletişim problemleri yaşayabileceğiniz, özellikle kardeşleriniz, yakın çevreniz, kuzenlerinizle ilgili anlaşmazlıklara düşebileceğiniz bir dönem olacak. Eğitim, yayıncılık, haberleşme gibi alanlarda çalışıyorsanız mayıs ve haziran aylarında yeni iş girişimlerinde bulunmamalısınız. 

Mars sizin yönetici gezegeniniz ve 6 ay boyunca Koç burcunda yer alacak. Kendi gücünüzü fark edeceğiniz, hayatınızla ilgili önemli konularda bağımsız bir şekilde hareket etmek isteyeceğiniz bir dönem olacak. Mars retrosu ise Ekim-Kasım aylarında sizi hem fiziksel olarak, hem de zihinsel olarak yorabilir. İlişkileriniz fikirsel olarak anlaşmazlıklara düşebilirsiniz. Ortağınız varsa bu dönemde geçmişte üstü örtülmüş sorunlar gündeminize gelebilir. Bu dönemde kazalara, yaralanmalara dikkat etmeniz gerekiyor. Özellikle baş bölgesinden yaralanma, migren atakları yaşayabilirsiniz. Geçmişte yaşadığınız bir rahatsızlık tekrarlayabilir. 

Aşk ve ilişkilerle ilgili 2019 yılında daha hareketli bir yıl geçirdiniz. Bu yıl gündeminizde daha çok sorumluluklarınız, kariyeriniz, aile düzeniniz olacak. Şubat ve Mart aylarında sürpriz bir şekilde başlayacak aşklar gündeminizde olabilir. Bu dönemde yaşanacak Merkür Retro eski aşklarınızı da hayatınıza getirebilir. Fakat bu dönemde yaşanılacak ilişkiler uzun süreli olmayabilir, ilişkide hemen coşkuya kapılmayıp, iyi gözlemleyebilmek faydalı olacaktır. İlişki anlamında yakın çevrenizden destek alabilirsiniz. Bazı arkadaşlıklar aşka ve birlikteliğe dönüşebilir. Bu ilişki açısından verdiğiniz kararları bile toplum önündeki statünüze ve mantığınıza göre değerlendireceksiniz. 2020 yılı sizlere şans ve güzellikler getirsin.

Karma Astrolog Kübra DENİZCİ