2020 yılında İkizler ve yükselen İkizler burçlarını neler bekliyor?

Yayınlanma Tarihi: 21.12.2019 15:11
Değiştirme Tarihi: 27.12.2019 11:13

2019 yılı sizin için özellikle parasal konularla ilgili öne çıkan bir yıl oldu. Kariyer hayatınızla ilgili önemli gelişmeler, yeni iş girişimleriyle birlikte bedenen ve ruhen yorulduğunuz bir yıl sona eriyor. 

2020 yılında ise iş hayatınızla ilgili yaşadığınız kaygı ve stres azalacak. Yeni fırsatlarla karşılaşacaksınız. 2019 yılı emek verdiğiniz, çabaladığınız bir yıl oldu. 2020 ise yavaş yavaş emeklerinizin karşılığını alacağınız yıl olacak. Finansal açıdan bir yapılanma dönemine giriyorsunuz. Bu sene irregular diye tabir ettiğimiz 6 tane tutulmanın gerçekleşeceği bir yıl olacak. Sizin için ise ekstra önem arz ediyor. Bu sene mülk sahibi olmak, mevcut gayrimenkulleriniz üzerinde önemli kararlar vermek isteyebilirsiniz. Yılın ilk yarısı daha çok maddi konular, kariyer hayatınızla ilgili olurken, ikinci yarısında aşk ve ilişkiler ön plana çıkacak. İlişkilere daha ciddi bir bakış açısıyla yaklaşacaksınız. 

Nisan ayında burcunuza geçen Venüs Ağustos ayına kadar burcunuzda seyahat edecek. Bu dönem sizin için hareketli bir dönem olacak. Özellikle ikili ilişkiler konusunda yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Fakat Mayıs-Haziran döneminde Venüs’ün Retro pozisyonda olması eski aşkların kafanızı karıştırabileceğini gösteriyor. Mevcut bir ilişkiniz varsa eski konular da gündeme gelebilir. Aştığınızı düşündüğünüz bir sorunla tekrar karşı karşıya gelmeniz hoşunuza gitmeyecek. Bu dönemde maddi yatırım yapmamaya dikkat etmelisiniz. Yapacağınız anlaşmalardan istediğiniz verimi alamayabilirsiniz. Diyet programlarına başlamak, estetik ameliyat yapmak, imaj değişimi için doğru bir zaman değildir. Yapacağınız işlemler hayal kırıklığına ve beklediğinizden daha fazla masraf yapmanıza sebep olabilir.

Haziran ayı itibariyle hayatınızda çok önemli bir yere sahip olacak 1.5 yıllık bir döngü başlayacak. Ay düğümlerinin İkizler ve Yay aksına geçişiyle birlikte önümüzdeki 9 yılı çok ciddi bir şekilde etkileyebilecek kararlar vereceksiniz. Evlilik ve ortaklıklar gündeminize gelebilir. Evlenmeyi düşünmüyorsanız bile aniden bir evlilik kararı alabilirsiniz. İyi gitmeyen bazı evlilik veya ortaklıklar için ise bu bir kopuşu ifade ediyor. Sorunlar büyütülebilir.  Aldatıldığınızı hissedebilirsiniz, hayal kırıklığına açık bir dönem olacak. 

Yurtdışında yaşıyorsanız ülkenize geri dönüş yapmak isteyebilirsiniz.  İş hayatınızla ilgili daha fazla kafa yoracaksınız. Bir ortakla yola devam etmek isteyebilirsiniz. Fakat bu kararlarınızı iyice düşünmeden vermemelisiniz. Bir ortaklık anlaşmasında şartların iyi bir şekilde belirlenmesi sizin için çok önemli. 2018’in yaz aylarından itibaren maddi konularda çok önemli yatırımlar yaptınız. Yeni iş kurmuş olabilirsiniz. Bunu sağlam bir zemine taşımak için de ortağınızı doğru seçmelisiniz. Jüpiter’in bu sene Oğlak burcunda geçiş yapmasıyla yaşanan bir vefat sonrasında miras davaları gündeme gelebilir. Fakat alacağınız parayı hukuki yoldan bir dava süreciyle alabilirsiniz. Bazı anlaşmazlıklar olabilir.İşten ayrılmalar sonucunda tazminat süreciyle uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Eğer doğum haritanızda bu sürece olumlu bir alana etki ediyorsa eşinizin ya da birlikte iş yaptığınız ortağınızın maddi kaynaklarında bir genişleme, rahatlama olabilir. Beklediğiniz alacakların tahsil edilmesi için olumlu bir zamandır. Bu transitte dikkat edilmesi gereken şey yeni yatırımlar yaparken, kredi çekerken, borçlanırken mevcut durumunun doğru analiz edilmesidir. Alacak verecek dengesi sağlanmazsa sorunlar yaşanabilir. Jüpiter sizin ruhsal olarak bir dönüşüm gerçekleştirmenize de fayda sağlayabilir. Ruhsal açıdan sizi zorlayan korkularınız, takıntılarınız varsa bu konuda bir profesyonelden destek alabilirsiniz.  

Eylül-Ekim-Kasım aylarında yaşanacak Mars retrosu sosyal çevreniz, arkadaşlıklarınız ile ilgili konuları gündeme taşıyacak. Fakat bu gündem biraz tatsız olabilir. Bazı arkadaşlarınızla yollarınızı ayırabilirsiniz. Öfke patlamaları, beklenmedik tatsızlıklar olabilir. Eğer toplu organizasyonlara katılıyor, proje çalışmalarında yer alıyorsanız grup içinde sorunlar çıkabilir. Yapılan çalışmalarda bazı engellerle karşılaşabilirsiniz. Retro dönemleri geçmişteki konuların gündeme geldiği dönemlerdir. Küs olduğunuz arkadaşınızla karşılaşabilirsiniz, tekrar yollarınız kesişebilir. Kasım ayında gerçekleşen ay tutulması sağlık açısından sizi zorlayabilir. Sonbahar aylarında yaşadığınız stresler bir sağlık sorununu tetikleyebilir. Bu dönemde check-up yaptırabilirsiniz. Sağlıklı yaşam adına hayatınıza düzen getirmenizi tavsiye ediyorum.

2020 yılı sizlere şans ve güzellikler getirsin.  

Karma Astrolog Kübra DENİZCİ