2020 yılında Boğa ve yükselen Boğa burçlarını neler bekliyor?

Yayınlanma Tarihi: 19.12.2019 10:03
Değiştirme Tarihi: 19.12.2019 10:03

Uranüs’ün Boğa burcuna geçişiyle birlikte birçoğunuzun hayatında çok köklü değişiklikler meydana geldi. Özellikle 21-28 Nisan arasında doğanlar 2019 yılında hayatınızda bir şeylerin eskisi gibi gitmeyeceğini fark ettiniz. 

Gerçekleşen gelişmelerin çoğu da öngöremediğiniz bir şekilde gerçekleşti. Yeni bir kariyer hayatı, ani gelişen bir evlilik ya da boşanma kararı ya da hayatınızı kökten değiştirecek bir atama, vefat gerçekleşmiş olabilir. 2019 yılında yaşanan gelişmeler değişime direnen Boğa burçları için zorlayıcı olmuş olabilir. Ama hayat size her zaman sizin planınızın işlemeyeceğini, bazen de kadersel ve köklü dönüşümler yaşayabileceğinizi göstermeye çalışıyor. Öngörülemez değişimler sizi strese sokuyor ve kaygı yaratıyor. Ama biraz daha esnek olmaya ve evrenin size desteğini hissetmeye çalışmalısınız. Peki 2020 yılında sizleri neler bekliyor?

Çevrenizdeki kişilerden “ne kadar çok değiştin” cümlesini duymaya devam edeceksiniz. Fiziksel görünüşünüzde değişimler yapıp, yenilenmek isteyeceksiniz. Hayata bakış açınızda farklılaşacak. Daha önce hayatınızda tabu olarak gördüğünüz bazı şeyler yıkılacak. Jüpiter’den aldığınız destekle hayata karşı bakış açınızda, dünya görüşünüzde farklılıklar olacak.

İş hayatınızla ilgili bir değişiklik düşünüyorsanız, gelişiminiz için bir eğitim alabilirsiniz.  Akademik kariyere geri dönmek isteyen ve bununla ilgili başvuru yapanlar olabilir. Yurtdışı ticarette yeni iş anlaşmaları gündeme gelebilir. Yurtdışında çalışma ve yaşama düşüncesinde olanlar bu sene bu hayallerini gerçekleştirebilirler. Fakat yapacağınız bu seçim ve yurtdışında çalışma koşulları tahmin ettiğinizden biraz daha zorlayıcı olabilir. Uzun mesafeli yolculuklar, yabancı kültürleri keşfetmek için keyifli bir yıl sizleri bekliyor.

2020 yılının ilk tutulmasıyla birlikte yeni teklifler alabilirsiniz. Bu sizin hem iş hem de özel hayatınızı hareketlendirebilir. Yeni bir proje üzerinde çalışmak sizi heyecanlandırabilir. Yakın çevrenizden bu konuda destek alabilirsiniz. Yılın ilk yarısı maddi konularda kararlar vermek için daha uygun olacak. İkinci yarısında yaşanacak Retrolar finansal kaynaklarla ilgili gecikmeler olabilir. Hukuki davalarınız ortaya çıkabilir. İş anlaşmalarınızı yaparken dikkatli olmalısınız. Geçmişte yaşanmış bir konu, başka biri tarafından gündeme getirilebilir. Mart-Nisan aylarında ikili ilişkiler ve sevgi konuları daha çok gündeme gelecek. Venüs’ün size verdiği destekle birlikte hayattan daha çok keyif aldığınızı hissedeceksiniz. Bu dönemde fiziksel olarak yenilikler yapmak isteyebilir, imaj değişikliği yapabilirsiniz. Maddi açıdan da kalıcı yatırımlar yapılabilir, bazı fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Kariyer hayatınızla ilgili beklenmedik bir teklif veya terfi alabilirsiniz. İş hayatında sorumluluklarınız artabilir.

Mayıs Haziran aylarında yaşanacak olan Venüs retrosu sizi maddi konularda zorlayabilir. Alım-satım yapmamaya, yeni anlaşmaları imzalamamaya, yatırım araçlarınızla ilgili önemli kararlar almamaya özen göstermelisiniz. Ederinin altında yapılan satışlar, geri dönmeyen paralar sizin canınızı sıkabilir. 5 Haziran itibariyle yay burcun gerçekleşecek olan tutulmalar başlıyor. Kredi ve borçlanmalar gündeme gelebilir. Bütçe kontrolünü iyi yapmakta fayda var. Bazılarınız miras parası alacaksınız. Fakat zorlayıcı bazı etkiler burada dikkatli olmanız gerektiğini gösteriyor. Yakın çevreden birilerinin sizden kefillik ya da borç istemesi durumunda iki kere düşünmenizde fayda var. Yaz aylarında 2019 yılının Ocak ayında gündeminizde olan bir konuyla ilgili, bir sonuçlanma döngüsü yaşanacak. O dönemde atılan adımların karşılığını alabilirsiniz. Eylül-Ekim-Kasım aylarında yaşanacak Mars retrosu sizin içsel olarak bir sıkıntı içinde olabileceğinizi gösteriyor. Arka planda işleyen, fakat sizin farkında olmadığınız bazı durumlarla yüzleşebilirsiniz. Bu dönemde kendinizi ifade etmeniz kolay olmayacaktır. İçinize attığınız bazı şeyler sağlık problemleri de yaşatabilir. Bu dönemde yeni adımlar atmak zorlayıcı olur. Fark edilmeniz ve desteklenmeniz zordur. Yılın son aylarınızı biraz daha inziva dönemi olarak geçirmenizi ve geçmişteki işlerinizi tamamlamanızı tavsiye ederim.  2020 sizlere şans ve güzellikler getirsin.

Karma Astrolog Kübra DENİZCİ