2020 yılında Başak ve yükselen Başak burçlarını neler bekliyor?

Yayınlanma Tarihi: 30.12.2019 10:18
Değiştirme Tarihi: 30.12.2019 10:18

2020 yılına girerken çok şanslı bir güneş tutulmasından güçlü bir destek alıyorsunuz. Jüpiter destekli olan şanslı güneş tutulmasıyla birlikte özellikle aşk hayatınızla ilgili sürpriz fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. 

Satürn ve Pluto’nun etkisiyle geçtiğimiz iki yıllık süreçte ilişkiler konusunda sınanmış olabilirsiniz. Bazı zorluklarla karşılaşıp, ilişkilerinize bakış açınız değişmiş olabilir. Bu yıl Jüpiter’in aşk konusunda size destek vermesiyle uzun süreli ilişkilere adım atabilirsiniz. Sevgilinizle aynı evde yaşama kararı alabilir, yeni bir düzen kurabilirsiniz. Jüpiter aşk evinizden geçerken yeni insanlarla tanışabilir, keyifli birlikteliklere yelken açabilirsiniz. Bu dönemde özellikle iş çevrenizden olan kişilerle flört edebilirsiniz. Eğer mevcut bir ilişkiniz varsa partnerinizle daha keyifli vakit geçireceksiniz. 

Jüpiter’in Oğlak burcunda çok güçlü olmaması aşk ve ilişkilerde hırs, ısrar verebilir. Keyifle başlayan bir süreç bir kazanma savaşına dönebilir. Aşkın tadını çıkarmayı ihmal etmeyin. Birlikteliğinizle ilgili ailenizden de destek alabilir ve evlilik planı yapabilirsiniz. Evli olan yükselen başak burçları için Jüpiter geçişi bir çocuk habercisi olabilir. Aileniz genişleyebilir. Çocuğunuz varsa bu sene çocuğunuzun hayatında önemli bir gelişme olabilir. Çocuğunuz evlenebilir, üniversiteyi kazanabilir.

Gökyüzünde Oğlak burcu hakimiyetinde geçecek bir yıl bizleri bekliyor. Başak burcu pratikliğin, verimliliğin, çalışkanlığın, özverinin burcudur. Bu yıl yaptığınız işlerden çok güzel geri dönüşler alacaksınız. Sahneye çıkma zamanınız geldi. Yaratıcı yeteneklerinizi fark edebilirsiniz. Bu yıl aldığınız bir eğitim sizin önünüzde çok ciddi fırsat kapıları açabilir. Bu yıl planlı ve düzenli olan kazanacak. Organize olmak, hedefe yönelik hareket edebilmek sizin zaten doğanızda var. Ertelediğiniz projelerinizi hayata geçirebilirsiniz. Özellikle hizmet konusunda çalışan Başaklar büyük bir destek alacaklar. Borsa, şans oyunları vb alanlardan para kazanabilirsiniz. Sosyal çevrenizin genişlediğini hissedeceksiniz. Çok farklı insanlarla tanışabilirsiniz. Aynı sosyal çevreyi paylaştığınız kişilerle ortak projeler yürütebilir, organizasyonlar düzenleyebilirsiniz. Arkadaşınızın tanıştırdığı bir kişiyle yeni bir ilişkiye başlayabilirsiniz. Bu yıl bol bol sosyal ortamlarda olun, yeni insanlarla tanışabileceğiniz etkinliklere katılın. Uranüs’ün Jüpiter’den aldığı olumlu etkiyle hobi olarak başladığınız bir aktiviteyi mesleki anlamda da kullanabilirsiniz. Hayata bakış açınızı değiştirecek, düşüncelerinizi derinleştirecek eğitimler almak için 2020 yılı çok şanslı bir yıl olacak. Yurtdışından alacağınız bir eğitim bursuyla bir dönem yurtdışına gidebilirsiniz. 

Mayıs Haziran aylarında yaşanacak olan Venüs retrosu kariyer hayatınızla ilgili önemli bir gündem oluşturacak. Bu dönemde yöneticilerinizle iletişim problemleri yaşayabilirsiniz. Uzun süredir hak ettiğinizi düşündüğünüz bir zam, prim gibi bir konuyu bu dönemde yöneticiniz ile görüşmeniz uygun olmayacaktır. Hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Eğer Venüs doğum haritanızda Retro pozisyondaysa bu sizin için bir yükselme dönemi olacak. Kendiniz bir iş sahibiyseniz paranın yöneticisi olan Venüs’ün gücünün düşük olduğu bu dönemde yeni anlaşmalardan, yatırımlardan uzak durmalısınız. Sonrasında pişmanlıklar yaşayabilirsiniz. Yılın ikinci yarısında kararlarınızı vermek için şartlar olgunlaşacak. 

Eylül Ekim Kasım arasında Koç burcunda yaşanacak olan Mars gerilemesi ise dikkatli olmanız gereken ikinci zaman dilimi olacak. Özellikle miras konuları, borçlar ve krediler ile ilgili gelişmeler olabilir. Geçmişteki ödenmemiş bir borç bu dönemde canınızı sıkabilir.  Bu dönemde bütçenizi temkinli yönetmelisiniz. Aile bireylerinizle miras konularında yaşayacağınız anlaşmazlığı çözebilmeniz için öfkenizi doğru yönetmeniz önem arz edecek. Genel anlamda olumlu enerjiler alacağınız bir yılda, Retro dönemlerine dikkat etmeniz size fayda sağlayacaktır. Bu yıl size şans ve güzellikler getirsin.

Karma Astrolog Kübra DENİZCİ