2020 yılında Balık ve yükselen Balık burçlarını neler bekliyor?

2020 yılında hayat vizyonunuzla ilgili tekrar düşünme imkanı bulacaksınız. Kariyer, maddi başarı, toplumsal statü konularında sizi gerçektenden tatmin edecek bir değişim yapmak isteyebilirsiniz. Hayat amacınıza hizmet etmeyen yapılardan arınmak ve yeni bir bakış açısıyla yolunuza devam etmek istiyorsunuz.

Yayınlanma Tarihi: 17.01.2020 12:53
Değiştirme Tarihi: 17.01.2020 12:53

Hayatta gerçekten ne bekliyorsunuz, varoluş amacınıza hizmet ettiğinizi düşünüyor musunuz? 2020 yılı bu soruları kendinize sorduğunuz bir yıl olacak. Güçlü insanlardan, yaşça büyük bir kişilerden destekler alacaksınız.

Bağlılık hissettiğiniz, sadakatle zaman geçirdiğiniz bazı dostlarınızla artık aynı hayat görüşüne sahip olmadığınızı düşünüyor olabilirsiniz. 2018 yılından bu yana arkadaşlıklarınızla ilgili içinize sinmeyen bir şeyler olabilir. Yaşam hedefleriniz değiştikçe birlikte vakit geçirdiğiniz kişileri de gözlemleme ihtiyacı duyuyorsunuz. Amacınıza hizmet etmeyen, sizi değersiz hissettiren kişilerden arınıyorsunuz. Fakat üzülmeyin 2020 yılında Jüpiter’in size vereceği destek doğru olan arkadaşlarınızı çok daha fazla güçlendirecek. Hatta hayatınıza yeni insanlar katacak. İş hayatınızda yapmayı planladığınız hedeflerinizi paylaştığınız bazı kişilerden alacağınız destekler ile yeni girişimlerde bulunabilirsiniz. Geçen yıl kariyer evinizden geçen Jüpiter, bu yıl size çabaladığınız şeyler ile ilgili sonuç alma imkanı sağlayacak. Bu yıl ne kadar sosyal ve göz önünde olursanız o kadar  fazla ufkunuz genişleyecektir. Yeni umutlar gündeme gelebilir. Hayat planınızı revize etme imkanı bulabilirsiniz. Hayatınıza giren yeni kişiler de size bu geçiş aşamasında yeni vizyon katabilirler Yeni arkadaşlıklar  kurmak, belirli gruplarda ön plana çıkmak, organizasyonlarda yer almak için çok güzel bir yıl olacak. 17 Şubat itibariyle burcunuzda başlayacak olan Merkür retrosu size geçmişte yapmayı planladığınız şeylerle ilgili tekrar düşünme fırsatı verecek. Bu dönemde projeleriniz üzerinde çalışın, düzenlemeler yapın. Ama 11 Mart sonrasında eyleme geçin.
Haziran ayı itibariyle başlayacak olan İkizler ve Yay burcu tutulmaları size hem iş hayatınız, hem de ev hayatınız ile ilgili yeni gündemler yaratacak. İkizler burcunda yaşanacak olan Venüs Retrosu döneminde evinizle ilgili bir karar almak isteyebilirsiniz. Gayrimenkul alım-satımları için dikkat edilmesi gereken zamanlardır. Yatırım yapmak için atacağınız bir adım sizi zarara uğratabilir. Özelikle emlakçılarla iletişiminize bu dönemde dikkat edin. Aile büyükleriniz için bir ev dekorasyonu yapmayı düşünürken kardeşlerinizle fikir ayrılığına düşebilirsiniz. Ama doğum haritanızda Venüs Retro pozisyonda ise bu dönem sizin için büyük fırsatların olacağı bir dönem olacak.

Değişim için motivasyonunuzun yüksek olduğu bir yıl olması özellikle yılın ikinci yarısında maddi konularda inisiyatif almanıza sebep olacak. Nisan – Mayıs aylarında döviz yatırımlarınızdan para kazanabilirsiniz. Mars gezegeninin altı ay boyunca para evinizden geçişi beklenmedik masrafları da getirebilir. Eylül-Ekim-Kasım aylarında gücü düşük olacağından parasal konularda önemli kararlar vermemelisiniz. Özellikle spekülasyona açık yatırımlarda kayıplar yaşayabilirsiniz. Retro dönemi haricinde ise eyleme geçmeniz doğru olacaktır. Kimileriniz bu yıl kendi işinizi kurmak isteyeceksiniz. Yeni iş açılışında doğru zamanlamayı kullanmak işinizin geleceği için çok önemlidir. Böyle bir düşüncesiniz varsa kişisel olarak danışmanlık almalısınız. 2020 yılı 6 tutulma, Mars ve Venüs retrolarıyla karar vermek açısından çok iyi düşünülmesi gereken bir yıl. Sizin için ileriye dönük verilecek kararlar çok önemli olacak. Kasım ayında gerçekleşecek tutulma ile aile kurmak isteyebilir, evlilik kararı alabilirsiniz. Vereceğiniz karar sizin hem aile düzeninizi, hem de kariyer hayatınızı önemli ölçüde etkileyecek.   2020 yılı sizlere şans ve güzellikler getirsin. 

Karma Astrolog Kübra DENİZCİ