2020 yılında Akrep  ve yükselen Akrep burçlarını neler bekliyor?

Jüpiter’in Oğlak burcu geçişiyle yolculuklarınız, iletişiminiz, sosyalliğiniz artıyor. Kısa mesafelerde sık sık yolculuk yapabilirsiniz. Bu süreçte bazılarınız yakınlarınız, kardeşleriniz ile daha sık vakit geçirmek isteyeceksiniz. Kardeşinizin hayatında güzel yenilikler olabilir. 

Yayınlanma Tarihi: 04.01.2020 16:43
Değiştirme Tarihi: 06.01.2020 11:49

Onların hayatındaki bu değişim sizleri de mutlu edecek.  İletişim ve eğitim konuları gündeminizde olacak. Yeni bir eğitim sürecine girebilirsiniz. Daha öncesinde zihninizde yapmayı düşündüğünüz projeleriniz varsa bu sene bir başlangıç fırsatı bulacaksınız. Hem iş, hem eğitim alanındaki yoğunluk sizi zihnen ve bedenen yoracak olsa da bu süreçten keyif alacaksınız. Burada tek dikkat etmeniz gereken şey endişe ve hırsa kapılmamak. Yetişememe ya da yeterince iyi yapamama endişesi sizi daha başlangıç aşamasında psikolojik olarak aşağı çekebilir. Yurtdışı bağlantılı iş yapanlar için bu dönemdeki girişimler faydalı olabilir. Eğitim sektöründe çalışıyorsanız okul değişikliği, tayin durumları olabilir. Yeni bir sözleşmeyle farklı bir işe geçebilirsiniz. 

Mayıs Haziran aylarında gerçekleşecek olan Venüs Retrosu sizi hem ilişkileriniz konusunda, hem maddi konularda sınayacak. Yılın ikinci yarısından sonra başlayan Yay ve İkizler burcu tutulmaları sizin maddi konularda, bütçe hesaplamalarında tekrar düşünmeniz gerektiğini gösterecek. Özellikle ortaklı parasal konularda kararsızlıklar yaşayabilirsiniz. Bazı ortaklıklar ani bir şekilde bitebilir ya da ortağınızla birlikte vermeniz gereken bir yatırım kararında fikir ayrılığına düşebilirsiniz. Venüs enerjisinin olumlu çalışmadığı Mayıs Haziran aylarında önemli bir karar vermemeye özen gösterin. Bu dönemde aile şirketlerinde kardeşler arasında da tatsızlıklar çıkabilir. Özellikle Mart Haziran arası dönemde Satürn’ün Kovsa burcuna geçişiyle ailevi konular gündeminize gelecek. 

2019 yılından itibaren yükselen akrep burçlarının ilişkiler ve ortaklıklar alanında Uranüs geçişi yaşanıyor. Uranüs ani gelişmeleri yaşatabilecek, öngörülmesi zor bir gezegendir. Aniden verilen kararları tetikleyebilir. Bu dönemlerde verilecek evlilik kararları, daha sonra doğru değerlendirme yapılmadığı için son bulabilir. İlişkilerde ve ortaklıklarda birlikteliğin form değiştirmesi gerekebilir. Taraflar arasında özgürlük isteği baskın gelebilir. Uranüs yavaş hareket eden bir gezegen olduğu için yaşanacak etkiler uzun sürelidir. Yalnız ve bekar olanlar için ise bu dönem sürpriz ilişkileri gündeme getirecektir. Şuana kadar karşılaşmadığınız, marjinal, sıradışı insanlarla yollarınız kesişebilir. 

2019 yılında düşünsel anlamda sizi yoran, içinden çıkamadığınız bazı sorunlarınız varsa bu yıl bir karar aşamasında olabilirsiniz. Uranüs geldiği alanda eskimiş ve fayda sağlamayan yapıları yıkar. Eğer tükendiğinizi hissettiğiniz bir evliliğiniz veya uzun süreli bir ilişkiniz varsa bu yıl boşanma kararı alabilirsiniz. Yılın ikinci yarısında yaşanacak etkiler verilebilecek bir boşanma kararı sonrasında mal ayrımına gideceğinizi gösterebilir. Bu da yeni bir bütçe düzenlemesi getirebilir. Kasım Aralık aylarında duygusal açıdan olumlu gelişmeler olabilir. Kendinizi daha sevgi dolu hissedebilirsiniz. Venüs’ün burcunuzdaki geçişi size maddi açıdan da fırsatlar verebilir.

Temmuz ayından itibaren Mars’ın çalışma alanınızda seyahat etmeye başlaması iş ve ofis ortamınızda sizi biraz zorlayabilir. Mars bu sene Eylül-Ekim-Kasım aylarında geri harekette olacak. Belki geçmişte sorun olarak gördüğünüz, ama eyleme geçmekte zorlandığınız bir konu tekrar gündeminize gelecektir. Ama sakin olmaya özen gösterin. Mars enerjisinin doğru çalışmadığı zamanlarda pire için yorgan yakma enerjisi olabilir. Bu da size zarar verebilir. Mümkünse bu süreci elinizdeki işleri bitirmek, projeleri tamamlamak için kullanın. İş hayatınızda yaşadığınız gerginlikler size sağlık açısından da olumsuz yansıyabilir. Migren probleminiz varsa bu yıl biraz zorlanabilirsiniz. Spor yaparak, yalnız kalarak, öfkenizi dindirebilecek aktivitelerle meşgul olarak bedeninizi ve ruhunuzu rahatlatabilirsiniz. 2020 yılı hayatınıza şans ve güzellikler getirsin. 

Karma Astrolog Kübra DENİZCİ