19 Kasım günü boğa burcunun 27 derecesinde bir ay tutulması gerçekleşecek... Değişim döngüsü başlıyor

19 Kasım günü boğa burcunun 27 derecesinde bir ay tutulması gerçekleşecek. Tutulma dönemleri hayatımızda aksiyona geçme, hareketlilik, yenilik, değişim ve dönüşüm zamanlarıdır. Bu ay tutulması aynı zamanda 1.5 yıl boyunca devam edecek olan boğa-akrep tutulmalarının da bir başlangıcı olacak. Aslan-Kova-Akrep-Boğa gibi sabit burçların hayatında önemli bir değişim döngüsü başlıyor.

Yayınlanma Tarihi: 15.11.2021 10:09
Değiştirme Tarihi: 15.11.2021 11:00

Boğa burcu verimlilik, üretmek, sahip olduklarını korumak ve istikrar sağlamak ile ilgilidir. Özellikle Algol sabit yıldızına çok yakın bir hatta gerçekleşen bu tutulma elimizde, sahip olduğumuz değerlere dikkat çekecek. Hem maddi, hem de manevi açıdan güvende ve huzurda hissetmeye ihtiyacımız artıyor. Fakat tutulma haritasındaki bazı sert göstergeler istikrarı sağlamakta zorlanabileceğimizi, özellikle maddi konularda bizim dışımızda olan gelişmelerden etkilenebileceğimizi, değişen koşullara adapte olmaya zorlanacağımıza işaret ediyor. Para piyasalarındaki hareketlilik devam ederken, kripto paralarla ilgili bazı skandallar ortaya çıkabilir, bankalar, krediler, belli yasal düzenlemeler bazı kişiler için büyük bir risk faktörü olacak. Boğa hep daha fazlasını istemek ve arzulamak ile ilgilidir. Bu dönemde elimizdekini büyütmek isterken, riskten uzak durmaya özen göstermeliyiz.  Güvenli yatırımlar, uzun vadeli planlar, arsa-toprak-gayrimenkul yatırımları, yeni iş başlangıçları ise birçok kişi için umut vadedecek.

Kişisel açıdan daha fazla haz odaklı, beklentili, bazen ise bencilce davranabiliriz. Bu tarz etkilerde özellikle hırsla ve dürtüsel hareket etmek işleri çok daha zorlaştırabilir. Mars sert bir etkileşimdeyken her adım öncesinde iki kere düşünmekte fayda var. Bazı adımlarımız tahmin ettiğimizden çok büyük etkilere sebep olabilir.

Ülkesel açıdan baktığımızda ekonomik kriz, krediler, bankalarla ilgili sorunlar, siber suçlarda ciddi artış, halk içindeki bazı tahammülsüz tutumlar ve hassasiyet içeren olaylar, özellikle kadın ve çocuklarla ilgili hassasiyetin artması, yabancı yatırımcılar, siyasi arenada önemli değişiklikler ve hukuksal düzenlemeler gündemde olacak. Gökyüzündeki sabit burçlar arasındaki gerilim doğa olaylarının da tetikçisi olabilir. Depremlerde artış, heyelan, su baskını, tufan ve tuhaf hava koşullarını yaşayabiliriz.

Sağlık açısından da dikkat çekici bir süreç olacak. Algol yıldızı sağlık açısından hiç de tatlı bir yıldız değildir. Özellikle boyun/boğaz bölgesi, tiroid, ses telleri nodülleri, bademcik, böbrekler, idrar yolu hastalıkları, seker hastalığı, yumurtalıklarla ilgili sorunlar sıkça gündeme gelebilir. Bu döngüde herhangi bir sağlık probleminde doğru doktor ve çabuk müdahale ekstra önem arz ediyor. Pandemi açısından ilaçlarda gelişmeler olabilir, fakat hedef kitlenin çocuklara dönmesi beklenebilir.

Karma Astrolog Kübra DENİZCİ

İlgili Sayfalar: Astroloji