Yayınlanma Tarihi: 18.10.2021 | Değiştirme Tarihi: 18.10.2021

18-24 Ekim haftası burçları neler bekliyor? İşte haftalık burç yorumları

Jüpiter ve Merkür’ün retro etkisinden çıkması bu hafta yarım kalmış, yavaş ilerleyen, çözüme kavuşmasını beklediğimiz işlerimizde olumlu gelişmeler olmasını sağlayacak. Çarşamba günü itibariyle kendimizi daha dinamik, enerjik, bir şeye başlama hevesi içerisinde, cesur hissedebiliriz. Çarşamba günü Koç burcunda geçekleşen olan dolunay bize “harekete geç” diyecek. Fakat koç enerjisinde hamle yapmadan düşünüp, tartmak, değerlendirmek kısmı biraz eksiktir. Bazı fazla cesur, düşünmeden yapılan girişimler daha sonra zorluklarla karşılaşmamıza sebep olabilir. Bu sebeple iyi planlama yapmak faydalı olacaktır. Güneş cumartesi günü akrep burcuna geçerken, Mars-Pluto arasındaki sert açı kaza, yaralanma, çatışma, öfke patlaması, hastalıklarla ilgili riskli bir haftasonu olacağını gösteriyorKoç: İkili ilişkiler ve ortaklıklar döneminde ya tamam, ya devam dönemi başlıyor. Burcunuzda gerçekleşecek yeniay artık çözüme ulaşmamış konularda daha fazla çaba sarf etmek yerine, kesin bir sonuca bağlayacak hamleler yapmaya sizi zorlayacak. Hukuki açıdan zorluk yaşadığınız bir ticari ortağınız varsa bu hafta aranızda bir gerilim olabilir.

Boğa: Hayatınızın kontrolünüzde olmadığını hissettiğiniz günlerden geçiyorsunuz. Ne kadar plan-program yapmasanız da beklemediğiniz bazı gelişmeler sizi psikolojik açıdan zorluyor. Özellikle iş hayatınızla ilgili bir karar verme sürecinde olabilirsiniz. İş ortamınız ve çalışma arkadaşlarınızla ilgili bir değişiklik gündeme gelebilir. Uyku problemleri ve sinirsel gerginlikler yaşayabilirsiniz.

İkizler:  Arkadaşlarınızla aranızda özellikle parasal konularda, borç-alacak ile ilgili krizler meydana gelebilir. Sabrettiğiniz bir konuda yapacağınız ani çıkış, bir arkadaşınız ile yollarınızı ayırmanıza sebep olabilir. Arkadaşlarınızla birlikte bir aktivite yapma planınız varsa, burada da iki kişi arasında kalma, seçim yapmaya zorlanma durumu olabilir. Sevgiliniz ve arkadaşlarınızın arasında denge kurmakta zorlanabilirsiniz.

Yengeç: Kiminiz için bu hafta gerçekleşecek olan dolunay yeni bir iş başlangıcı verecekken, kiminiz için ise ani bir işten ayrılma sürecini başlatabilir. Bireysel haritalarınızda alacağınız etkinin belirleyeceği bu süreçte hızlı kararlardan çekinmelisiniz. Özellikle yöneticilerinizle aranızda bir güç mücadelesi, kendini kanıtlama savaşı olabilir. Bu etki altında stratejik davranan karlı çıkacaktır.  

Aslan: Merkür retrosu sürecinde yaşadığınız iletişim problemleri, seyahatlerdeki aksaklıklar son buluyor. Sizin için hızlı ve aktif bir süreç başlayacak. Dolunay etkisiyle birlikte eğitim süreciniz başlayabilir. Yüksek lisans, yurtdışı vize, pasaport işlemleri, online ticaret, basın-yayın organları ile bağlantılı olan konularda bir gündeminiz varsa bu hafta aktif geçecek.

Başak: Ortak paralar, borçlar, krediler ile ilgili konularda ani krizler ortaya çıkabilir. Ortağınız ya da eşinizle aynı fikirde olmadığınız bir konu sizi zorlayabilir. Eğer daha önce sizden gizlenmiş bir borç ile karşılaşırsanız bu sizin hakkınızı aramak adına eyleme geçmenize sebep olacak. Fakat Koç enerjisi ile çok ani ve öfkeli bir tepki vermek hakkınızı ararken, sizi de suçlu duruma düşürebilir. Finansal kaynaklar ve yatırımlar konusunda risk almamalısınız.

Terazi: Evliyseniz eşiniz, aileniz ve eşinizin ailesi ile ilgili bazı konularda ciddi gerginlikler olabilir. Siz bir denge kurmaya çalıştıkça, kimseniniz sizi anlamadığını ve size saygı duymadığını düşünebilirsiniz. Bu süreç evlilik hazırlığında olan kişiler için de oldukça tehlikeli gözüküyor. Nişan atma, düğünden vazgeçme gibi durumlar olabilir. Özellikle sır olan, saklanan bazı şeylerin ortaya çıkabileceği bir hafta olacak.

Akrep: Sağlığınıza dikkat etmeniz gerekiyor. Yoğun çalışma temposu, iş arkadaşlarınızla yaşadığınız bir gerginlik sizi sağlık sorunlarıyla karşı karşıya bırakabilir. Ertelediğiniz bir kontrolünüz varsa mutlaka yaptırmalısınız. Bel-böbrek-mesane bölgesi, baş ağrıları, ateşli hastalıklar gündeme gelebilir. Özellikle seyahat edecekseniz pandemi kurallarını ihmal etmemelisiniz.

Yay: Kişisel açıdan kendinizi öne çıkarmak, kendinize yatırım yapmak, yaratıcı faaliyetler ile ilgilenmek isteyebilirsiniz. Enerjinizin oldukça yüksek olduğu bir dönem olacak. bu süreçte hayatınızda biri varsa sizi bazı konularda olumsuz etkileyebilir. Kıskançlık, arkadaşlarla paylaşamama, beklentilerin fazla olması gibi durumlar kendinizle ilgilenmek istediğiniz bu dönemde canınızı sıkabilir.

Oğlak: Aile ve yuva konuları gü ndeminizde olacak. Bir taşınma, tadilat, ev alım-satım sürecinden geçiyorsanız bu hafta işleriniz hızlı ilerleyecek. Fakat aile üyeleri ile aranızda bazı konularda fikir ayrılıkları olabilir. Ya da sizin kendilerine daha fazla destek olmanızı bekleyebilirler. Hem iş hayatı, hem de ev içindeki uğraşlar sizi oldukça yoracak gibi gözüküyor. İşinizle ilgili beklediğiniz ve sizi mutlu edecek bir haber alabilirsiniz.

Kova: Yakın çevrenizde küslük, kırgınlık yaşadığınız biri varsa aranızı düzeltebilirsiniz. Bazı konularda alttan almak size iyi gelecek. Kardeşinizle aranızda parasal bir konu gündeme gelebilir. Ortak bir alım-satım gündeme gelebilir. Eğer hukuki bir davanız varsa bu hafta olumlu bir haber ya da sonuç alabilirsiniz. Ticaretle ilgilenen biriyseniz, yeni girişimler için güzel bir hafta olacak.

Balık: Bu hafta kendinizi değersiz ya da yetersiz hissettiren bazı konularla karşı karşıya gelebilirsiniz. Özellikle ilişkinizde sorun yaşayabilirsiniz. Daha çok geleceğe dair planlarınızın aynı olmadığını fark etmez sizi zorlayacak. Aynı zamanda bu hafta dolunay sizin parasal alanınızı aydınlatıyor. Yatırım fikirleri, gelirlerde artık meydana gelebilir. Fakat yeni yatırımlarda riskten uzak durmalısınız.

Karma Astrolog Kübra DENİZCİ

İlgili Sayfalar: Astroloji