17 Eylül günü Başak burcunun 25 derecesinde bir yeniay gerçekleşiyor

17 Eylül günü Başak burcunun 25 derecesinde bir yeniay gerçekleşiyor. Yeniay enerjisinde yeni bir düzen kurma, mevcut düzeni mükemmelleştirme, sorun çözme, detayları analiz etme, organize olma etkisi var. 

Yayınlanma Tarihi: 17.09.2020 10:57
Değiştirme Tarihi: 17.09.2020 10:57
17 Eylül günü Başak burcunun 25 derecesinde bir yeniay gerçekleşiyor

Önümüzdeki  on beş günlük süreçte planlı bir şekilde hareket ederek hem iş hayatınızda, hem de ev ortamınızda hayatınızı ve işlerinizi kolaylaştıracak adımlar atabilirsiniz. Attığınız adımlar Satürn ve Jüpiter’den gelen destekle kalıcı olacaktır. Başak temasının vurgulandığı dönemlerde özveri ve hassasiyetle çalışmak önemlidir.

Sağlık konularındaki hassasiyet yeniay haritasında da vurgulanmış. Pandemi süreci ile ilgili yeni gelişmeler, alınacak kararlar olabilir. Hem Mars’ın retro olması, hem de yeniay ile yaptığı sert etkileşim bağışık sisteminin zayıflaması, bağırsak bölgesinde sorunlar, ilaç ve gıda zehirlenmeleri, sindirim sistemi ile ilgili problemler verebilir. Bitkisel ilaçlardan bu süreçte faydalanabilirsiniz. Beslenme düzenine dikkat etmek, diyete ve spora başlamak için olumlu bir zaman dilimindeyiz.

Yeniay yöneticisi Merkür-Venüsle olumlu bir etkileşimde yeni yapılacak anlaşmalarda, iş görüşmelerinde, ortak işlerde olumlu sonuçlar alınabilir. İlişkilerde ılımlı ve yapıcı bir tutum sergileyebilirsiniz. Fakat önümüzdeki günler abartma enerjisi de mevrut. Söz verirken, plan yaparken tutabileceğiniz sözler vermeye dikkat etmelisiniz. Yoksa hayal kırıklıkları ve yanlış anlaşılmalar olabilir. Hukuki davalarınızla ilgili olumlu gelişmeler olabilir.

Toplumsal olarak değerlendirdiğimizde özellikle sağlık çalışanları, belediye vs gibi yerlerde çalışan kamu çalışanları ile ilgili yeni düzenlemeler gelebilir. Çalışma saatleri ve koşulları yeniden belirlenebilir. Başak tedbir almakla da ilgilidir. Bu süreçte alınan tedbirler olumlu gelişmeler yaratacaktır. Mars’ın retro hareketi ülkemiz için hala askeri bir hareketlilik olma ihtimalini ve güvenlik sorunlarını vurguluyor. O nedenle siyasi liderler bu yeniayda da önemli açıklamaları ve sert çıkışlarıyla oldukça gündemde olacak.

Karma Astrolog Kübra DENİZCİ