14 Şubat sevginin ve aşkın günü!

Sevgililer Günü hem sevgiyi hatırlatan, hem de sevgisizliğin verdiği boşluk hissini anımsatan bir gündür.

Yayınlanma Tarihi: 14.02.2019 17:24
Değiştirme Tarihi: 14.02.2019 17:24
14 Şubat sevginin ve aşkın günü!

Her ne kadar kapitalist sistemin oyunu olarak değerlendirilse de astrolojide özel bir öneme sahiptir.  Ruh ve beden yaradılış gereği tamamlanma ihtiyacı duyar.  Bir ömür bizi tamamlayacak eşi ararız. Kimimiz bu eş ile karşılaşma şansına sahipken, kimimiz için bu sadece bir umuttur.

Bazı kişiler yaşamlarına hak edişler ile gelirler ve ruhlarının diğer yarısı ile karşılaşma şansını yakalarlar. Ruh eşi ve ruh ikizi kavramları astrolojide Juno ile ifade edilir. Şubat ayı ise Juno semboliği için önemlidir. Kadersel temalı ilişkilerin çoğu şubat ayında başlar ya da şubat ayında evlilik ile taçlandırılır. İkiz ve eş ruhların birbiri ile karşılaşması, bir bütünlük hissetmesi açısından özel bir aydır. Fakat ruhumuzun diğer yarısı ile karşılaşmaya hazır olmamız da önemlidir. Bazen bu karşılaşma gerçekleşse de kişiler bunu fark edemeyebilir.

Ruh eşlerimiz, ruhsal olarak aynı frekansa sahip olduğumuz ve ruhen tamamlanmışlık hissini yaşayacağımız kişilerdir. Bu kişiler yaşamımızda bizi destekleyecek, yaralarımızı iyileştirecek, kimi zaman gölge yönlerimize ayna tutacak ve olgunlaşmamıza destek olacaklardır.

Ruh ikizi ise yaradılıştaki ruhumuzun diğer yarısıdır. Fakat ruh ikizimiz ile yaşayacağımız ilişki çok kolay olmayabilir. Çünkü burada ruhun aydınlanması, hayat sınavlarını aşması için öğretici ve sınayıcı bir birliktelik söz konusudur. Bu özel birlikteliklerden meydana gelen çocuklar ise bir görev için dünyaya gelmiş çocuklardır. Bazen ruh eşlerinin karşılaşması sadece o özel ruhun dünyaya gelmesi için olabilir.

Doğum haritası ve ilişki haritası (sinastri) analizinde Juno evliliğin yapılacağı kişinin özelliklerini, ilişkinin kalitesini, evliliğin bereketini göstermesi açısından çok önemlidir. Ruhunuzu besleyecek olan kişiyi Juno analizi ile tespit edebiliriz. Aynı zamanda ruh eşi ile ne zaman karşılaşacağına dair potansiyeller, evlilik göstergeleri doğum haritamızda gizlidir. Unutulamayan aşklar, kopmayan ilişkiler, yıllar sonra tekrar birbirlerini bulmuş kişilerin haritasında kadersel bir bağ olabilir. Bu kadersel bağ kimi zaman mutluluk vaat ederken, kimi zaman ise bir kadersel ödeşmeyi işaret eder. Ruh eşi çözümlemeleri kadersel birleşmenin altında yatan gizemi çözmek için de oldukça önemlidir.

Ruh eşi veya ruh ikiziniz ile karşılaşmanız, diğer yarınızı ruhunuzun en derininde hissetmeniz dileğiyle.. Sevgililer gününüz kutlu olsun.

Karma Astrolog Kübra DENİZCİ