14 Aralıkta 2020 yılının son güneş tutulması gerçekleşiyor

14 Aralıkta 2020 yılının son güneş tutulması gerçekleşiyor. Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen ay tutulmasının ardından güneş tutulmasının da yaşanması 2020 yılı başlangıcında olduğu gibi, yılı hareketli bir şekilde kapatmamıza sebep oluyor. 2020 yılı astrolojik olarak irregular olarak değerlendirebileceğimiz bir yıl. Bir yıl içerisine 6 tutulmayı sığdırdı. Ve hayatımızda çok önemli olayların yaşanmasına sebep oldu.

Yayınlanma Tarihi: 11.12.2020 19:48
Değiştirme Tarihi: 12.12.2020 11:22

14 Aralık güneş tutulması ülkemizden izlenemeyecek. Şili ve Arjantin en net bir şekilde gözlemleyecek olan ülkeler olacak. Tutulma İstanbul saati ile 19:16’da gerçekleşiyor. Tutulma günü ve sonrasındaki birkaç gün çok yoğun bir enerji hissedilecek. Güneş tutulmaları çok güçlü yeniaylardır. Önümüzdeki günlerde yaşadıklarınızı daha iyi gözlemlemelisiniz. Belki yeni bir fırsat, yeni bir yol, başlangıç için bir adım söz konusu olabilir. Tutulmanın yay burcunda gerçekleşiyor olması geleceğe dair bir nebze umutla bakmamıza yardımcı olacak. Çünkü yay burcunun temasında hep bir iyimserlik, geleceğe güvenmek vardır.

Tutulmaya Merkür’ün eşlik ediyor olması düşüncelerimizle bir şeyleri yaratma gücümüzün çok yoğun olduğunu gösteriyor. Merkür iletişimle de bağlantılı olduğu için önemli haberler, görüşmeler, toplantılar bu dönemde yapılabilir. Haziran ayında bir ay tutulması yaşamıştık. Merkür bu tutulma derecesine çok yakın gözüküyor. Yaz aylarında gerçekleşmesini beklediğiniz bir konuda şimdi bir geri dönüş alabilirsiniz. O dönemde gerçekleşen bir ayrılık ve sonlanma, şimdi yeni bir başlangıç yapmanıza sebep olabilir. Yaz ayları ile bağlantılı olaylar yaşamanız mümkün. Ama artık konu her neyse sizin bakış açınız değişecek. Belki hedeflerinizde değişiklikler yapacaksınız ya da eskiden gerçekleşmesini mümkün görmediğiniz bir konuda daha çok inanarak hareket edeceksiniz. Özgürlük, kendi kararını vermek, kendi yolunda güçlü bir şekilde ilerlemek isteyen kişiler için bu tutulma çok güzel destekler verecek. Biraz cesaret gerekiyor! Tutulmada Venüs çok güzel açılar alıyor. Ruh eşi karşılaşmaları, büyük ve tutkulu aşklar, şifa gibi gelecek birliktelikler bu tutulma sonrasında başlayabilir.

Dünya gündemine baktığımızda ise sağlık sektöründeki belirsizlik devam edecek. Tutulma yılancı takım yıldızında gerçekleşiyor. Bu bölge görünmeyen problemlere, ortaya çıkacak gerçeklere, ilaç ve gıda zehirlenmelerine vurgu yapıyor. Uzun bir süre daha neyin doğru, neyin yanlış olduğu tartışılacaktır. Krizden fayda sağlamaya çalışan, Neptün etkisiyle bu faydayı sağlarken insanlara büyük zarar verebilecek kişiler sahnede olacak. Bu bölgede hayvanlardan gelecek zarar, ısırma, sokma, bulaşıcı hastalık söz konusu olabilir. Dikkatli olmak gerekiyor. Tutulma iklim şartlarını da etkileyecek. Doğal afetler meydana gelebilir. Sel, tsunami, deprem, yangın, heyelan gibi olaylar özellikle tutulmanın gözlemlendiği ülkelerde daha belirgin olacak.

Karma Astrolog Kübra DENİZCİ