13 Temmuz'da Güneş Tutulması gerçekleşiyor!

13 Temmuz'da Güneş Tutulması gerçekleşiyor!
Yayınlanma Tarihi: 11.07.2018 12:31 | Değiştirme Tarihi: 11.07.2018 12:31

13 Temmuz'daki Güneş Tutulması Yengeç burcunda meydana gelecek.

Güneş ve Ay tutulmaları büyük değişimlere sebebiyet veren, çok güçlü bir enerjinin açığa çıktığı kadersel zamanlardır. Bu yaz üç adet tutulmaya şahit olacağız ve bu tutulmalar hayatlarımızın farklı alanlarında değişimler, ani gelişmeler, beklenmedik yenilikler, şok edici olaylar yaşamımızı sağlayacak. 13 Temmuz Güneş Tutulması 20 derece Yengeç burcunda Türkiye saati ile 04:47’de gerçekleşecek.

Yengeç burcu korunmayı, güvenlik alanını, annelik içgüdüsünü, duygusal hassasiyetleri ve aidiyet ihtiyacını temsil etmektedir. Tutulma eksenine baktığımızda etki alanının ikili ilişkiler ve ortaklıklar olacağını görüyoruz. Birliktelikler konusunda bir adım atma isteğini ortaya çıkaracak olması, ilişkilerin yeniden yapılanmasını sağlayacak. Peki bu süreç kolay mı geçecek?

Güneş ve Ayın tam karşısında yer alan Pluto işlerin hiç de kolay olmayacağını bize gösteriyor. Pluto içerisinde tutkulu, saplantılı, şehvetli, gizli kapaklı, bastırılmış bir enerji barındırır. Güneş tutulması ise derinlerde saklanan bu enerjinin gün yüzüne çıkacağının sinyallerini veriyor. Hem bireysel ilişkilerde, hem de toplumsal bazda bazı sırların ortaya çıkacağını, birlikteliklerin derinden sarsılacağını ve çok sağlam görülen ortaklıkların büyük yaralar alacağını göreceğiz. Korkularımızla yüzleşecek ve güvenlik alanımızın tehdit edildiğini hissedeceğiz. Pluto’nun manipüle eden bir etkisi olması nedeniyle ikili ilişkilerimiz ile ilgili vereceğimiz kararlar konusunda hassasiyet içerisinde olmaya özen göstermeliyiz. Aksi takdirde kendimizi çok büyük bir güç mücadelesi içerisinde bulabiliriz. 

Tutulmanın Kova burcundaki Mars retrosunun gölgesinde gerçekleşmesi toplumsal anlamda çok ciddi kararların alınacağının habercisidir. Mars’ın güney ay düğümü ile teması  ve birçok gezegenin retro olması karmamızdan getirdiğimiz olguları önümüze çıkaracak, geçmiş hesaplaşmaları gündeme getirecektir. Devrim gezegeni Uranüs’ün sert etkisi alışık olunanın dışında olaylar yaşatacaktır. Eski sistemler param parça olup yeni sistemler ortaya çıkacak, güç dengeleri değişecek, yeni ortaklıklar ve ittifaklar kurulacaktır. Piyasalarda sert dalgalanmaların olması, ekonominin en önemli gündem maddesi haline gelmesi temmuz sonu ve ağustosta gerçekleşecek tutulmalarla tetiklenecektir. Yeni vergiler, dudak uçuklatan zamlar bütçemizi ciddi anlamda sarsacaktır. 

Tutulma öncü grubunda olan Koç, Yengeç, Terazi ve Oğlak burçlarını birinci derecede etkilerken, diğer burçlarda da etkisi yoğun bir şekilde hissedilecektir. Bireysel doğum haritalarında tutulmanın meydana geldiği yaşam alanı ön plana çıkacaktır. Her ne kadar içerisinde sarsıcı enerjiler barındırsa da tutulmalar hayatımızda değişim ve dönüşümlerin anahtarı niteliğindedir. Hayatımızda yolunda gitmeyen, tıkanmış enerjinin olduğu alanlar tutulma ile alarm verir hala gelecektir. Önemli olan tutulmanın hayatımıza getirdiklerini fark etmek ve onları sahiplenmektir. Yenilikler getiriyorsa yeni başlangıçların hakkını vermek, hayatımızdan bazı olguları götürüyorsa da hayrımıza olduğunu düşünüp direnmemektir. Çünkü her değişim aslında bir fırsattır ve değişime en çok direndiğimiz şeyler, aslında değiştirmeye en çok ihtiyacımız olan şeylerdir. 

ASTROLOJİKA