11 Şubat Perşembe günü Kova burcunda özel bir yeniay gerçekleşiyor

11 Şubat Perşembe günü Kova burcunda özel bir yeniay gerçekleşiyor. Venüs ve Jüpiter’in olumlu etkileşimi bu yeniayda bir çok kişi için çeşitli fırsatlar olabileceğini gösteriyor. Yeniay enerjisinde özgürlük ve yenilik ihtiyacı var. Hayatlarımızın belli alanlarında daha önce denenmemişe, yeni olana yer açmak isteyeceğiz. Bu kimimiz için bir isyan bayrağı olabilir. Kendi tabularımızı yıkmak için bir fırsat niteliğinde olacak. Çevreden gelen tepkilere de çok aldırış etmek istemeyeceğimiz 15 günlük bir süreç bizleri bekliyor.

Yayınlanma Tarihi: 10.02.2021 09:51
Değiştirme Tarihi: 10.02.2021 16:35

Yeni fikirler gündeme gelebilir, yeni insanlarla tanışabiliriz, iletişim ihtiyacımızın çok yüksek olduğu bir dönemdeyiz. Merkür Retrosu devam etse de bu bizim işlerimizi planlamamıza, yeni şeyler üretmemize engel değil. Hatta bu Kova stelyumu parlak fikirler, geleceğe yönelik planlamalar için büyük de bir fırsat. Entelektüel açıdan gelişmemizi sağlayacak her türlü aktiviteye açık olmamız gerekiyor. Aklımızı kullanarak, vereceğimiz kararları mantık süzgecinden geçirerek adım atacağız. Duygusal hareket etme zamanı değil. İlişkiler, arkadaşlıklar, ortaklıklar konusunda bir karar verirken daha akılcıl bir yaklaşım sergilemek gerekiyor.

Yeniay haritasında yükselende Terazi burcunu görüyoruz. Bu yeniay çok keyifli ilişkileri de başlatacaktır. Juno ayındayız ve göksel sembolikler karmik ilişkiler için çok güzel sinyaller veriyor. Yarım kalmış aşklarda kavuşma olabilir, ruh eşi karşılaşmaları yaşanabilir. İlişkiler açıklık ve objektiflik de ön plana çıkıyor. Gizlenen konular, itiraf edilemeyen duygular için bir yüzleşme zamanı olacak. Ayrılık süreci yaşayan eşler için de bu ilişkiye tekrar şans verme zamanı olabilir. Özellikle üçüncü bir kişinin dahil olduğu ilişki çıkmazlarında bir seçim dönemi olacak.

Toplumsal açıdan baktığımızda azınlıklar, insan hakları, üniversiteler, teknolojiyle bağlantılı yenilikler gündemimizde olacak. Dünya genelinde pandemi ve aşılama ile ilgili umut vadeden açıklamalar yapılabilir. Havacılık, ulaşım, internet ve elektrikle ilgili aksaklıklar meydana gelebilir. Eğitimle ilgili önemli açıklamalar yapılabilir. Fakat Merkür’ün retro pozisyonda olması verilen kararların sonrasında değişme ihtimalinin yüksek olduğunu gösteriyor.

Karma Astrolog Kübra DENİZCİ

Etiketler: astroloji - burçlar