100 yılın tutulması gerçekleşiyor!

100 yılın tutulması gerçekleşiyor!
Yayınlanma Tarihi: 27.07.2018 14:42 | Değiştirme Tarihi: 27.07.2018 14:44

Dört saate yakın devam edecek ve Türkiye’den gözlemlenecek olan bu tutulmanın etkilerini çok derinden hissedeceğiz.

21. yüzyılın en uzun ay tutulması bu akşam 23.20’de gerçekleşecek. 21:30 saatlerinde başlayıp, dört saate yakın devam edecek ve Türkiye’den gözlemlenecek olan bu tutulmanın etkilerini çok derinden hissedeceğiz. Tutulma esnasında kızıl gezegen Mars 2003’den beri ilk defa dünyaya en yakın mesafede olacak. Hem bireysel, hem toplumsal anlamda kaçınılmaz süreçleri önümüze serecek olan tutulmanın etkisi ilk 6 ay çok etkili olurken, 4 yıl boyunca dalga dalga hissedilmeye devam edecek.

Kendinizi huzursuz ve gergin hissediyor olabilirsiniz. Büyük bir enerjinin açığa çıktığı bu dönemde aynanın karşısına geçme zamanı! Kendinizle yüzleşeceksiniz. Tutulma haritasında Ay 4 derece Kova burcunda, Güney Ay Düğümü ve Mars ile kavuşumda yer alıyor. Karmik olayların kaçınılmaz bir şekilde önümüze çıkacağına vurgu yapıyor. Ne ektiyseniz, onu biçeceksiniz. Kapanmamış hesaplarınız tekrar gündeme gelecek. 9 yıl öncesindeki eylemlerin iyi ya da kötü sonuçları bugün karşınıza çıkacak. Ah ben ne yaptım da bunları yaşıyorum demeyin. Dönüp bir geçmişinize göz atın. Karmanın ayak seslerini duyacaksınız. Saplantılarınız, körü körüne bağlandığınız olgular varsa bu tutulma size bırakma ve vazgeçme zamanı geldiğini, ancak kökten bir temizlik yapıldığında yeniliklere yer açılacağını hatırlatacak. Uranüs duvarlarını yıkmak isteyenlere, kabuğunu kıracaklara destek için göz kırpıyor.

Tutulmada retro pozisyonda olan Mars, Boğa burcunda tetik mekanizması gören Uranüs, durağan pozisyonda retro Merkür dünya genelinde ve ülkemizde canımızı çok yakacak olayları meydana getirecektir. Sabit burçlardaki gezegen yoğunluğu, tutulma etkisiyle dünya genelinde depremleri tetikleyebilir. Türkiye’de suyla yaşanacak sınav, heyelanlar, kontrolsüz yağışlar can kayıplarına sebebiyet verebilir. Gergin enerjilerin olduğu dönemlerde yolculuklara özellikle dikkat etmek gerekir. Kova etkisi altındaki tutulma hava ve deniz yolu ile yapılacak yolculuklarda zorluklar yaşatabilir. Mars retrosuyla başlayan yangınlar, dünya genelinde farklı bölgelerde tekrarlanabilir. Gökyüzü adeta tedbirli olun diye çağrı yapıyor. Tutulma enerjilerinden dolayı aniden sağlık problemleri ortaya çıkabilir. Kalp krizi, cilt hastalıkları ve kemik kırıkları meydana gelebilir. Özellikle belli bir yaşı geçmiş kişilerin çok dikkatli olması gerekiyor. Bu süreçte meydana gelecek bir rahatsızlık kalıcı hasarlar meydana getirebilir. Kaderden ve yaşanılacaklardan elbette ki kaçış yoktur. Olması gereken olur. Ama gökyüzü enerjilerini fark edip, biraz daha özenli davranabilirsek en azında etkileri hafifletebiliriz.

ASTROLOJİKA