05 Temmuz Pazar günü Oğlak burcunda bir ay tutulması gerçekleşti

05 Temmuz Pazar günü Oğlak burcunda bir ay tutulması gerçekleşti.  2020 yılının gündemine oturan sağlık konusu hala birçok ülkede panik ve endişe içerisinde olunmasına, pandemi süreciyle mücadele edilmesine sebep oluyor. Ay tutulması da yine sağlık konularında dikkatli olunması gerektiğini vurguluyor. Birçok gezegen Retro pozisyonda olduğu için hala çözülmemiş geçmişe dayalı sorunların devam ettiğini görüyoruz. Peki özellikle hangi konularda daha dikkatli olmalıyız?

Yayınlanma Tarihi: 09.07.2020 10:49
Değiştirme Tarihi: 09.07.2020 10:49
05 Temmuz Pazar günü Oğlak burcunda bir ay tutulması gerçekleşti

Hamileliklerde riski durumlar olabilir,  meme, rahim bölgesi, mide ile ilgili sorunları olanların kontrollerini ihmal etmemesi gerekiyor. Erken doğum ya da düşme, kaza vs ile ilgili düşüklerin yaşanması söz konusu olacak. Mars tutulma sonrasında zorlayıcı açılar yapacağı için sakarlıklara, dikkatsizliklere çok açık bir gökyüzü var. Ameliyatlarda anestezi sorunları, ameliyat sonrası enfeksiyon sorunları olabilir. Hijyen konusu hem pandemi süreci için, hem de covid haricinde gerçekleşecek ameliyatlarda dikkat edilmesi gereken bir nokta olarak gözüküyor.

Oğlak burcu teması cilt sorunları, alerjik reaksiyonlar, eklem sorunları verebilir. Bu süreçte diş yaptırmayı düşünüyorsanız sorunlu bir tedavi süreci olabilir. Mars-Merkür etkileşimi astım, nefes sorunları ve akciğer hastalıklarını tetikliyor. Özellikle kronik rahatsızlığı olan kişiler Mars retrosu öncesinde kontrollerini yaptırmalılar. Tutulmalar bazı hastalıkların aniden ortaya çıkmasını ve mevcut hastalıkların da seyrinin hızlanmasına sebep olabilirler. Sağlıkla kalmanız dileğiyle.

Karma Astrolog Kübra DENİZCİ