Tekirdağ'da 5.1 Büyüklüğünde Deprem

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü verilerine göre merkez üssü Marmara Ereğlisi açıkları olan 5.1 büyüklüğünde bir sarsıntı kaydedildi.

Yayınlanma Tarihi: 08.06.2012 00:21
Değiştirme Tarihi: 08.06.2012 05:13
Marmara Denizi'nde Tekirdağ açıklarında Richter ölçeğine göre 5.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Sarsıntı, Marmara Denizi kıyısındaki bütün illerde hissedildi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstütisi'nden alınan bilgiye göre merkez üssü Marmara Ereğlisi açıklarında saat 23.54'de Richter ölçeğine 5.1 büyüklüğünde deprem kaydedildi. Yerin 14.9 kilometre derinliğinde meydana gelen deprem Marmara Bölgesi'ndeki illerde hissedildi.

Trakya bölgesinde ve İstanbul'da depreme uykularında yakalananlar sarsıntıyla birlikte kendilerini sokağa attı. Kadıköy, Şişli, Bahçelievler'de bazı vatandaşlar depremi hissederken, bazı vatandaşlar hissetmediklerini söyledi.

Tekirdağ Marmara Ereğlisi'nde saat 23.54'te meydana gelen 5.1 büyüklüğündeki depremde vatandaşların yaşadığı panik bir çay bahçesi, pastane ve fırındaki güvenlik kameralarına böyle yansıdı.   Tekirdağ Merkezde bulunan bir çay bahçesinde otururken 5.1 büyüklüğündeki depreme yakalanan vatandaşların yaşadığı panik güvenlik kameraları tarafından an be an kaydedildi. Görüntülerde paniğe kapılan vatandaşların dışarı çıkmaları ve avizelerin sallanması yer alıyor.   DHA
Etiketler: tekirdağ - deprem