Sihirli Sayı 43

Nickelodeon televizyon kanalının yaptırdığı bir araştırma erkeklerin ancak 43 yaşında duygusal olgunluğa erişebildiğini gösterdi.

Yayınlanma Tarihi: 12.06.2013 10:47
Değiştirme Tarihi: 12.06.2013 10:46
Sihirli Sayı 43
Nickelodeon televizyon kanalının yaptırdığı bir araştırma erkeklerin ancak 43 yaşında duygusal olgunluğa erişebildiğini gösterdi. Aynı araştırmaya göre kadınlar ise 32 yaşında olgunlaşıyor.

Araştırmaya katılan kadınların yüzde 80’i erkeklerin olgunlaşma yaşı konusunda bilim adamlarının tespitlerini doğru bulmadıklarını ve "Erkeklerin asla olgunlaşmadığını" söyledi. Kadınlar erkeklerin en çok "gaz çıkarmayı komik bulmak", "hızlı araba kullanmak" ve "gece yarısından sonra yemek sipariş etmek" gibi hareketlerini çocukça bulduklarını belirtti.

Kadınların dörtte biri ise içinde bulundukları ilişkide "yetişkin" tarafın kendileri olduğunu ve alınması gerekli bütün kararları partnerleri adına da onların aldığını belirtti. Erkeklerin dörtte biri ise hala çocuk olduklarını ve bu durumdan da memnun olduklarını söyledi.

Araştırmaya göre erkeklerin "henüz olgunlaşmadığını" gösteren 30 özellik şöyle:
 
  1- Gaz çıkarmayı ve geğirmeyi komik bulmak   2- Gece ikide yemek sipariş etmek   3- Bilgisayar oynamak   4- Hızlı araba kullanmak ya da ışıklarda yandaki arabayla yarışmaya çalışmak   5- Bazı 'ayıp' kelimeleri duyunca kıkırdamak   6- Arabada yüksek sesle müzik dinlemek   7- Eşek şakaları yapmak   8- Oyunlarda çocuklarla rekabet etmek   9- Bir tartışmada sessiz kalmak, konuşmayı reddetmek   10- Basit yemekleri bile pişirememek   11- Erkek arkadaşlarıyla birlikteyken sürekli aynı saçma anekdotları anlatıp gülmek   12- Kendileri hakkında konuşmamak   13- Kitap okumaktan nefret etmek   14- Saçma sapan dans etmek   15- Anneye çamaşır yıkatmak   16- Anneye hala yemek hazırlatmak   17- Gece klüplerine spor ayakkabıyla gitmek   18- Bir kaykay ya da dağ bisikleti sahibi olmak   19- Sebze yememek   20- Sürekli iş değiştirmek   21- Bekarlığa veda partilerini heyecanla beklemek   22- Bisiklet üzerinde akrobasi yapmaya çalışmak   23- Modifiye araba kullanmak   24- Kadınlar konusundaki başarılar ile ilgili hava atmak   25- Pijama giymek, özellikle de üzerinde çizgi film karakterleri olan pijamalar   26- Garip sözlerle kadınları tavlamaya çalışmak   27- Kaldırabildikleri ağırlık ile ilgili hava atmak   28- Yere çöp atmak   29- Bol kot pantolonlar giymek   30- Üzerinde çizgi film karakterleri olan yatak çarşafları kullanmak
Etiketler: erkek - olgunluk - 43 yaş - erişme