'Sığırların Ağladığı Görülmemiştir!'

Erdoğan'ın ağlamasını eleştiren Kılıçdaroğlu ve Bahçeli'ye AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik'ten yanıt geldi.

Yayınlanma Tarihi: 27.08.2013 16:08
Değiştirme Tarihi: 27.08.2013 16:06
'Sığırların Ağladığı Görülmemiştir!'
Başbakan'ın katıldığı bir TV yayınında ağlamasını eleştiren CHP lideri Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Bahçeli'ye AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik'ten yanıt geldi. Çelik, ''Ağlamak insancadır ve insana mahsustur. Bugüne kadar sığırların ağladığı görülmemiştir. Sayın Başbakan içine düştüğü bir çaresizlikten dolayı ağlamamıştır'' yorumunda bulundu.   Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, NTV'de katıldığı bir televizyon programında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.   Türkiye'nin Suriye politikasına değinen Çelik, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun konuyla ilgili yaptığı açıklamaların hükümetin iradesi olduğunu belirterek, "Davutoğlu, TBMM adına değil hükümet adına konuşuyor. Meclis tezkereyi onaylar mı onaylamaz mı Meclis'in takdiri" dedi.    "VARSIN DİKTATÖRLER BİZDEN HOŞNUT OLMASIN"
  "Türkiye Mursi için gizli diplomasi yürüttü mü?" sorusuna Çelik, "Diplomasi yapılır ama bu sonuç verir mi vermez mi? Siz doğru olanı yaparsınız dost bir ülkenin yapması gerekeni yaparsınız. Biz kendi tavrımızdan sorumluyuz. Türkiye yalnız kaldı, çaresiz kaldı sözleri asılsız. Yalnız kaldığımız yok. Ortadoğu'da anket yapsanız yalnız olmadığımızı görürsünüz. Varsın diktatörler bizden hoşnut olmasın. Ölseler de öldürmediler. Oradaki trajediyi de gördünüz" şeklinde yanıt verdi.    "SİZ BAŞBAKAN'IN KİME NİÇİN AĞLADIĞINI NEREDEN BİLİYORSUNUZ"
  Başbakan'ın katıldığı bir televizyon programında gözyaşı dökmesini değerlendirmesi istenen Çelik, şöyle konuştu: "Eğer insansa böyle bir durum karşısında göz yaşı dökmemesi mümkün değil. Son derece insancadır. Ağlamak insancadır ve insana mahsustur. Bugüne kadar sığırların ağladığı görülmemiştir. Hayvanlar ağlamaz da gülmez de. Sayın Başbakan içine düştüğü bir çaresizlikten dolayı ağlamamıştır. Siz Başbakan'ın kime niçin ağladığını nereden biliyorsunuz. Sayın Kılıçdaroğlu ve Bahçeli'nin bu tavrını kalpsizlik, duygusuzluk olarak değerlendiriyorum. Onları ayıplıyorum, kınıyorum. Ağlamayanlar, ağlayamayanlar tarih boyunca insanlığı ağlatmışlardır. Erkekler ağlamaz diyorlar. Erkek kalp sahibiyse, şefkat ve merhamet sahibiyse erkek de yeri gelirse ağlar."    "DEMOKRATİKLEŞMEMİZ PKK'NIN ŞUNU BUNU YAPMASINA BAĞLI DEĞİL"
  Demokratikleşme paketine değinen Çelik, "Sayın Başbakan büyük bir ihtimalle Karadeniz turundan bu akşam dönecek. Ağustos bitmeden böyle bir toplantı yapılır. Veya Eylül ayında yapılır böyle bir toplantı. Başbakan'ın başkanlığında teker teker başlıklar görüşülür. Çözüm sürecine de katkıda bulunacak. Demokratikleşmemiz PKK'nın şunu bunu yapmasına bağlı değil" şeklinde konuştu.   "CHP, MHP BİR SANTİM OYNAMIYOR"
  Yeni Anayasa çalışmaları hakkında bilgi veren Çelik, Anayasa'nın değiştirilmez, değiştirilemez maddeleri ile ilgili yapılacak değişikliklerin yanlış algılandığını ifade ederek, "Bunlar gökten inmiş ilahi şeyler değil ki. Ben bir Anayasa yapıyorum, beş asır sonra gelenler de bunu değiştiremez. Böyle bir şey olabilir mi?  Cumhuriyet'in temel maddeleri ile ilgili bir derdimiz yok. CHP, MHP bir santim oynamıyor. Anayasa değişikliği konusunda arkadaşlarımız samimiyetle çalışıyor. Statükocu zihniyette olan iki parti var maalesef" diye konuştu. Çelik, Ruhban Okulu'nun açılmasına yönelik müzakerelerin de devam ettiğini belirtti.  (DHA)