Portekiz'den Türk Yatırımcılara Çağrı

Portekiz Dışişleri Bakanı Paulo Portas, bu yıl,Türk yatırımcıların da ilgisini çekebilecek iki büyük özelleştirme yapacaklarını belirterek, ''2012 yılı içinde bütün havaalanlarımız ve Portekiz Havayolları özelleştirilecek.

Yayınlanma Tarihi: 04.04.2012 16:58
Değiştirme Tarihi: 04.04.2012 16:57
Portekiz'den Türk Yatırımcılara Çağrı
Portekiz Dışişleri Bakanı Paulo Portas, özelleştirmelerin Türk yatırımcıların ilgisini çekeceğini söyledi.   Portekiz Dışişleri Bakanı Paulo Portas, bu yıl,Türk yatırımcıların da ilgisini çekebilecek iki büyük özelleştirme yapacaklarını belirterek, ''2012 yılı içinde bütün havaalanlarımız ve Portekiz Havayolları özelleştirilecek. Yakın zamanda demir yollarının bir kısmı, posta şirketi ile bazı sigorta şirketleri de özelleştirilecek'' dedi.
Portas, Portekiz'in yatırım için son derece çekici bir ülke olduğunu söyleyerek, Türk yatırımcıları ülkesinde yatırım yapmaya çağırdı.
Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonunun (TUSKON) düzenlediği Türkiye-Portekiz Ticaret ve Yatırım Forumu toplantısına katılan Portekiz Dışişleri Bakanı Paulo Portas, Portekiz ekonomisinin zor günlerden geçtiğini hatırlattı. Portas, ''Biz pazarımızı olası yatırımcılar için ardına kadar açıyoruz. Portekiz yatırım yapmak için son derece çekici bir ülke. Türk yatırımcıları yatırım yapmaya çağırıyorum'' dedi.