Okullar Tatil Edildi

Tunceli'de merkez ve merkeze bağlı köylerdeki okullar, yoğun kar yağışından dolayı yarından itibaren 2 gün tatil edildi.

Yayınlanma Tarihi: 06.01.2013 13:44
Değiştirme Tarihi: 06.01.2013 14:09
Okullar Tatil Edildi
*Tunceli'de merkez ve merkeze bağlı köylerdeki okullar, yoğun kar yağışından dolayı yarından itibaren 2 gün tatil edildi.

Orta Akdeniz üzerinden gelen yüksek basıncın etkisi altına giren Doğu Anadolu Bölgesi'nde kar yağışı nedeniyle 1120 köy yolu ulaşıma kapandı.

Bölgede dün geceden beri devam eden kar yağışı nedeniyle köylerin merkezlerle bağlantısı kesildi. Erzurum'un 950 köyü ile Ağrı'da 100, Muş'ta ise 70 köy yolunda ulaşım durdu. Özel İdaresi'ne bağlı ekipler, yolların açılması için çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürürken belediye ekipleri şehir merkezlerinde kar ve buz temizleme çalışması yapıyor. Erzurum şehir merkezinde kar kalınlığı 30, Palandöken Kayak Merkezi'nde ise 70 santime ulaştı. Meteoroloji Erzurum Bölge Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre gecenin en düşük sıcaklığı sıfırın altında 12 derece ile Ardahan'da yaşandı. Yine sıfırın altında olmak üzere gecenin en düşük sıcaklığı Ağrı'da 11, Kars'ta 10, Erzurum'da 6, Iğdır'da 4, Erzincan ve Muş'ta 3 derece olarak ölçüldü. Meteoroloji uzmanları, kar yağışının Perşembe gününe kadar etkili olacağını ve sıcaklıklarda artış gözlendiğini bildirdi.

Öte yandan karın keyfini ise yine çocuklar çıkardı. Hafta sonunu fırsat bilen çocuklar, kar topu oynarakarak doyasıya eğlendi.

KAR, VAN VE BİTLİS'TE ETKİLİ OLDU

Van ve Bitlis'te dün geceden bu yana etkili olan kar yağışı 241 köy yolunu ulaşıma kapattı. İl Özel İdaresi ekipleri kapalı köy yollarını açmak için çalışmaya başladı.

Son 3 günden bu yana etkili olan aşını soğuklar yerini dün gece kar yağışına bıraktı. Van ve Bitlis'te dün gece başlayan ve aralıklarla sabaha kadar süren kar yağışı Van'da 41 Bitlis'te 200 köy yolunu ulaşıma kapattı. Van'ın Çatak ile Bahçesaray İlçesi'ni birbirine bağlayan karayolu da ulaşıma kapandı. Bitlis il merkezinde kar kalınlığı 30 santimetreye ulaşırken ulaşımda zaman zaman aksamalar oldu. İl Özel İdaresi ve Karayolları karla mücadele ekipleri kapalı yolları açmak için soğuk hava ve tipiye rağmen çalışmalarını güçlükle yürütüyor.  
Etiketler: tatil - okul - tunceli