Letonya ve Litvanya Gezileri Twitter'da

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Letonya ve Litvanya gezisini, sosyal paylaşım sitesi Twitter'da değerlendirdi.

Yayınlanma Tarihi: 06.04.2013 12:59
Değiştirme Tarihi: 06.04.2013 12:59
Letonya ve Litvanya Gezileri Twitter'da

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Letonya ve Litvanya gezisini, sosyal paylaşım sitesi Twitter'da değerlendirdi.

Gül, Twitter hesabında, Baltık ülkelerinden Letonya ve Litvanya'ya gerçekleştirdiği 3 günlük resmi ziyaretten, önceki gün akşam döndüklerini anımsattı.

Her iki ülkede de karlı ve soğuk havada büyük bir misafirperverlikle karşılandıklarını ifade eden Cumhurbaşkanı Gül, Letonya'da çelenk koyma töreni sırasında, Erasmus öğrenci değişim programı kapsamında bu ülke üniversitelerinde eğitim gören Türk öğrencilerini Litvanya Cumhurbaşkanı Dalia Grybauskaite ile birlikte selamladıklarını belirtti.

Seyahatinde kendisine her partiden milletvekillerinin eşlik ettiğini ve onlarla Letonya Meclisini ziyaret ettiklerini ifade eden Cumhurbaşkanı Gül, Letonya Cumhurbaşkanı Grybauskaite, Türk öğrencileri selamlama ve Letonya Meclisi ziyaretlerine ilişkin fotoğrafları da takipçileriyle paylaştı.

Cumhurbaşkanı Gül, ziyareti boyunca Riga'da havanın kapalı ve kar yağışlı olduğunu anımsatarak, yoğun gündemi arasında fırsat bulup Riga sokaklarında kısa bir tur attığını belirterek, sosyal paylaşım hesabına tura ilişkin bir de fotoğraf koydu.

Litvanya temasları

Cumhurbaşkanı Gül, Letonya'nın ardından gezisinin ikinci durağı Litvanya'nın başkenti Vilnius'a geçtiklerini anımsatarak, burada da soğuk havaya rağmen sıcak bir karşılama olduğunu anlattı.

Karla kaplı Vilnius sokaklarında dolaşırken karşılaştığı Türk üniversite öğrencilerinin hepsinin hayatlarından memnun olduklarını belirten Gül, bu ana ilişkin fotoğrafı da paylaştı.