Koca Dayağından Dağa Çıktı

Antalya'da kocasından şiddet gördüğü iddiasıyla evden kaçan kadın, jandarma ekipleri tarafından dağda baygın halde bulundu.

Yayınlanma Tarihi: 05.09.2013 10:30
Değiştirme Tarihi: 05.09.2013 16:40
Koca Dayağından Dağa Çıktı

Antalya'da kocasından şiddet gördüğü iddiasıyla evden kaçan kadın, jandarma ekipleri tarafından dağda baygın halde bulundu.

Antalya'nın ilçesine bağlı Göltarla köyünde kocasından şiddet gördüğü iddiasıyla evden kaçan kadın, jandarma ekipleri tarafından dağda baygın halde bulundu.

Edinilen bilgiye göre, Göltarla köyünde yaşayan Merve Ö. (26), 29 Ağustos günü eşinden gördüğü şiddetin ardından evden ayrıldı. İki çocuk annesi Merve Ö.’nün evine dönmemesi üzerine yakınları güvenlik güçlerine başvurdu.

Elmalı Jandarma Komutanlığı'na bağlı ekiplerin, kadının yaşadığı eve gelmesi üzerine eşi Raşit Ö. (36), 6 yaşındaki oğlu Umutcan ve 5 yaşındaki kızı Yasemin'i av tüfeğiyle rehin aldı. Jandarma ekipleri Raşit Ö.’yü ikna ederek çocukları elinden almayı başardı.

Gözaltına alınan Raşit Ö., tutuklanarak cezaevine gönderildi.Aynı gün jandarma ve polis ekiplerinin sualtı dalgıçları ve arama kurtarma köpekleri ile başlattıkları aramalardan 72 saat sonra Merve Ö. bir ağacın altında bitkin bir halde bulundu. Jandarma tarafından bulunan Merve Ö. eve gelirken çocukları ve yakınları tarafından karşılandı.

Şiddete dayanamayıp evden kaçtığını söyleyen Merve Ö., “Gece geç saatlere kadar şiddet gördüm. Tek çare olarak evden kaçmayı düşündüm. Köyün üst tarafında bulunan Tekkatran mevkiine gittim. Orada 3 gün kaldım. Susadığım için bayılmışım. Beni bulduklarında elime yüzüme su döktüler o zaman kendime geldim” dedi. (İHA)