Kitap Merakı Bu Kez Öldürüyordu

Kitap okuyarak karşı yola geçen genç kızın kitap sevdası, ölüme yol açıyordu.

Yayınlanma Tarihi: 04.09.2013 10:25
Değiştirme Tarihi: 04.09.2013 10:23
Kitap Merakı Bu Kez Öldürüyordu

Kitap okuyarak karşı yola geçen genç kızın kitap sevdası, ölüme yol açıyordu.

Nişantaşı’nda kitap okuyarak karşı yola genç kızın kitap merakı, kendisine çarpmamak için ani fren yapan otobüsteki bir kadının ölümüne yol açıyordu.

Otobüsün ani freniyle oturduğu koltuktan yere savrulan kadın, Avustralya’da yaşayan Abdurrahman Yabrudi’nin yaptığı kalp masajı ile hayata döndü.Şişli Nişantaşı Mahallesi Teşvikiye Caddesi üzerinde karşı yola geçmek isteyen genç kızın kitap okuma sevdası ölüme yol açıyordu.

Dün öğle saatlerinde meydana gelen olayda, Taksim-Dikilitaş seferini yapan otobüs, yeşil ışıkta yoluna devam etti. Bu sırada iddiaya göre, bir genç kız kırmızı ışığa aldırmadan kitap okuyarak yolun karşısına geçmek istedi. Otobüs şoförünün dikkatiyle kazadan kıl payı dönüldü. Genç kızı fark eden otobüs şoförünün ani fren yapması otobüste bulunan Hatice T.’yi ölümle burun buruna getirdi.

OTOBÜSTE YAPILAN KALP MASAJI İLE HAYATA DÖNDÜ

Daha önce kalp ameliyatı olduğu öğrenilen kadın ani fren üzerine otobüs içerisinde yere savruldu. Yerde kısa süre hareketsiz kalan Hatice T.’nin yardımına otobüsteki diğer yolcular koştu.

Yolculardan Avustralya’da yaşayan Abdurrahman Yabrudi, kadının kalp atışlarının durduğunu fark edince vakit kaybetmeden hareketsiz bir şekilde duran kadına kalp masajı yaptı. Büyük bir paniğin yaşandığı olay anında kadın kalp masajı ile hayata döndürüldü. İlk müdahalesi otobüsteki yolcular tarafından yapılan kadın için olay yerine ambulans da çağrıldı. Ölümden dönen Hatice T. olay yerine gelen ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Bir görgü şahidi, “Yaya karşı yola geçerken kitap okuyordu” derken, kadına yaptığı kalp masajı ile hayata döndüren Abdurrahman Yabrudi ise, “Yaya yürürken otobüs ani fren yapmak durumunda kaldı. Bunun zerine kadın yere düştü. Ben ilk yardım eğitimi almıştım. Kalbinin atmadığını nefes almadığını fark ettim. Kalp masajı yaptım. Çok şükür hayata döndü” şeklinde konuştu.

Öte yandan, olayın ardından yolcuların kitap okuyarak karşı yola geçen genç kıza tepki gösterdiği, genç kızın polis ekiplerini beklemeden olay yerinden uzaklaştığı bildirildi.

Olaya ilişkin soruşturma başlatan polis, otobüs şoförünün şikayeti üzerine kitap okuyarak karşı yola geçen genç kızın bulunması için çalışma başlattı. (İHA)

Etiketler: kitap - kaza - haber - otobüs