İşte Helikopterin Enkaz Görüntüleri!

Hatay'ın Yayladağı ilçesine bağlı Topraktutan köyünün karşısında Suriye tarafında düşen helikopterin dağlık ve ormanlık alandaki enkazına ulaşıldı.

Yayınlanma Tarihi: 17.09.2013 11:04
Değiştirme Tarihi: 17.09.2013 14:17
İşte Helikopterin Enkaz Görüntüleri!

AA ekibi, Hatay'ın Yayladağı ilçesine bağlı Topraktutan köyünün karşısında Suriye tarafında düşen helikopterin dağlık ve ormanlık alandaki enkazına ulaştı.

Anadolu Ajansı ekibi, Hatay'ın Yayladağı ilçesine bağlı Topraktutan köyünün karşısında Suriye tarafında düşen helikopterin dağlık ve ormanlık alandaki enkazına ulaştı.

Helikopterin İdlib kentine bağlı Obin köyünde evlerin yaklaşık 100 metre uzağına düştüğü, enkazın yamaçtan aşağı dağıldığı görüldü. Helikopterin düşmesi nedeniyle bölgede ağaçlar ve çalılıkların yandığı, halen çevreden duman çıkmaya devam ettiği gözlendi.

Helikopter enkazından kalan parçaların çoğunluğu bölgedeki hurdacılar tarafından toplandı. Kabin, kuyruk ve pervanelerden kalan parçalar, olay yerine getirilen kamyonetlere yüklenerek götürüldü. Motor ve diğer bazı parçalar ise çevredeki vatandaşlar tarafından toplanıyor.

Haber ile ilgili metin girin!.
Obin köyü sakinlerinden Ebu Mehmet Mustafa, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Suriye helikopterinin bir süre çevrede uçtuğunu ve bu sırada Türkiye sınırını ihlal ettiğini gördüklerini anlattı.

Helikopterin, köy yakınında kurulu sahra hastanesini bombalama hazırlığında olduğunu düşündüklerini ifade eden Mustafa, şunları söyledi:

"Helikopter bir süre köy üzerinde ve çevrede uçtu. Bu sırada Türkiye sınırını ihlal etti. Helikopterin, sahra hastanesini bombalayacağını düşünüyorduk. Ama bir süre sonra Türkiye'den gelen savaş uçağı helikopteri düşürdü. Şükürler olsun helikopter hastaneye bombalayamadı. Enkaz, köyümüze yok yakın bir bölgeye düştü. İki pilotun helikopter düşmeden önce atladığını gördük. Pilotların düştüğü bölgeye bazı köylüler gitti ama bir şey bulamadılar. Pilotların durumunu bilmiyoruz." (AA)