İşte Ayın En İyileri

Anadolu Ajansı'nın, mart ayı fotoğraf ve video haber oylaması sonuçlandı.

Yayınlanma Tarihi: 04.04.2013 10:33
Değiştirme Tarihi: 04.04.2013 10:58
İşte Ayın En İyileri

Anadolu Ajansı'nın, mart ayı fotoğraf ve video haber oylaması sonuçlandı.

Anadolu Ajansı'nın web sitelerinden Türkçe, İngilizce ve Arapça dillerinde yapılan ve binlerce kişinin katıldığı oylamada, haber ve yaşam kategorilerinde 5'er fotoğraf arasından ''Ayın Fotoğrafı'' ile 7 video arasından da 'Ayın Videosu'' seçildi.

''Ayın Fotoğrafları'' oylaması haber kategorisinde Sabri Yıldırım'ın ''Azgın Sularla Mücadele'' başlıklı fotoğrafı en çok oyu alarak birinci oldu.

Muş'un Korkut ilçesine bağlı Karakale beldesinden geçen derenin taşması nedeniyle evlerinde mahsur kalan hasta çocuğuna ulaşmak isteyen 60 yaşındaki Vechettin Artan'ın, beline bağladığı halatla karşı kıyıya geçme mücadelesini yansıtan kare ayın fotoğrafı seçildi.

Yaşam kategorisinin birincisi ise Eyad Al Baba'nın ''Gazze Tünelindeki Gelin'' başlıklı fotoğrafı seçildi.

Fotoğrafta, Mısır yönetiminin Refah sınır kapısından Gazze'ye girişine izin vermemesi nedeniyle nişanlısı Imad'ı evlenmek için gelinliğini giydirerek tünellerden geçiren Menal Abdullah yer alıyor.

Ayın Videosu da İbrahim Yozoğlu'nun ahırın kapı kilidini ağzıyla açabilen atın yeteneğinin sergilendiği ''Becerikli Rokset'' başlıklı görüntüsü oldu.

AA

Etiketler: fotoğraf - video - oylama - haber