İstanbul'un Yeni Metro Hattı Açıldı

Avrupa Yakası'nda hayata geçirilen en önemli ulaşım sistemlerinden biri olan Otogar-Bağcılar-Başakşehir Hattı'nın Başakşehir-Kirazlı hattı hizmete açıldı.

Yayınlanma Tarihi: 14.06.2013 19:59
Değiştirme Tarihi: 14.06.2013 19:58
İstanbul'un Yeni Metro Hattı Açıldı

Avrupa Yakası'nda hayata geçirilen en önemli ulaşım sistemlerinden biri olan Otogar-Bağcılar-Başakşehir Hattı'nın Başakşehir-Kirazlı hattı hizmete açıldı. Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Avrupa Yakası'nı en fazla rahatlatacak olan metro hattının Başakşehir-Kirazlı hattı olacağını söyledi.

Avrupa Yakası'nda hayata geçirilen en önemli ulaşım sistemlerinden biri olan Otogar-Bağcılar-Başakşehir-Olimpiyatköy Metro Hattı'nın Başakşehir Kirazlı hattı hizmete açıldı. Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal tarafından hizmete açılan hat,9 duraktan oluşuyor. Her istasyonun farklı renklerle oluşturulduğu duraklarda yürüyen merdivenler, engelli asansörler, ve rengarenk tablolar bulunuyor.

"Avrupa Yakası'nı en fazla rahatlatacak metro burası olacaktır" diyen Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, "Başakşehir, İstanbul'un en problemli ilçesi konumundaydı. Bununda sebebi ilçe nüfusumuzun hem sanayi bakımından hem de vatandaş bakımından kalabalık olmasıydı. Toplu taşıma araçları buralarda yeteri kadar olmayınca insanlar şahsi araçlarıyla seyahat ediyordu. Bu metro hattı sayesinde hem Başakşehirli vatandaşlarımız hem de diğer ilçelerimizde ki vatandaşlarımız gidecekleri yere daha hızlı, güvenilir ve rahat bir şekilde gidecekler" dedi.

Metro bakımından İstanbul'un en güzel metrolarından birine sahip olduklarını söyleyen Başkan Uysal, "Şuanda en son yapılan metro en modern yapılan metrodur. 1 milyon 100 bin dolara mal oldu. Başakşehir'den metroya binen birisi çok rahatlıkla taksim'e veya tuzlaya kadar rahatlıkla seyahat edebilecek" diye konuştu.

Başakşehir - Kirazlı Hattı'nın durakları ise şöyle:

"Metrokent, Başak Konutları, Siteler, Turgut Özal, İkitelli Sanayi, Olimpiyat, Ziya Gökalp Mahallesi, İstoç, Mahmutbey, Yeni Mahalle, Kirazlı."