'İsrail Tarafından Engellendim'

Filistin İslami Cihad Hareketi Lideri Ramazan Abdullah Şallah, ''Gazze'ye gitmemek benim kişisel kararım değildi, İsrail tarafından engellendim'' dedi.

Yayınlanma Tarihi: 17.12.2012 13:08
Değiştirme Tarihi: 17.12.2012 14:35
'İsrail Tarafından Engellendim'

Filistin İslami Cihad Hareketi Lideri Ramazan Abdullah Şallah, ''Gazze'ye gitmemek benim kişisel kararım değildi, İsrail tarafından engellendim'' dedi.

İsrail'in son Gazze saldırısında, Hamas ile Gazze'yi savunan Filistin İslami Cihad Hareketi Lideri Ramazan Abdullah Şallah, AA muhabirinin sorularını yanıtladı.

Şallah, ''Gazze'de yaşanan sadece sınırlı bir saldırı değil, tam anlamıyla bir savaştı. Sonuç, kesinlikle Filistin halkının zaferidir. Direniş grupları, düşmanın hedeflerini boşa çıkarmıştır. Direniş grupları, Tel Aviv'i vurduğunda caydırıcı gücü çöken siyonistler, kara harekatı tehdidini uygulamaktan vazgeçti çünkü her halükarda vereceği kayıplara katlanamazlardı. Son Gazze savaşı, siyonist düşmanla mücadele tarihinde önemli merhaledir ve gelecekte Filistin davasına büyük etkileri olacaktır'' diye konuştu.

Halid Meşal ile Gazze'ye gitmek istediğini hatırlatan Şallah, ''Mısırlı kardeşlerim, İsrail'in ben ve yardımcım Ziyad en-Nehhale'nin girişini kabul etmediklerini ve 'böyle bir şey olursa ateşkesi iptal edeceklerini' söylediğini belirtti. Yani bizi tehdit ettiler'' dedi.

Şallah, şöyle devam etti: 
''Ayrıca Hamas'tan Salih el-Aruri'nin de Gazze'ye girmesine izin verilmedi. Öyle zannediyorum ki Mısırlılar, İsrail tarafından ciddi bir tehdit aldı. Halid Meşal, bunu Mısırlılardan duyduğunda üzüldüğünü ve bunun bir veto olduğunu söyledi. Yani Gazze'ye gitmemek, benim kişisel kararım değildi. İsrail tarafından engellendim. 
İşgalciler, Gazze de dahil hala Filistin topraklarının her karışında egemenliğini sürdürüyor. Gazze anahtarları, İsrail'in elinde olan büyük bir hapishaneden ibarettir.''

AA