Gezi Parkı Olayları

Beşiktaş Barbaros Bulvarı'nda eylem yapan gruba polis müdahale etti. Bazı grup üyeleri araç trafiğini durdururken, bazıları da yola barikat kurdu.

Yayınlanma Tarihi: 02.06.2013 08:21
Değiştirme Tarihi: 02.06.2013 08:18
Gezi Parkı Olayları

Beşiktaş Barbaros Bulvarı'nda eylem yapan gruba polis müdahale etti. Bazı grup üyeleri araç trafiğini durdururken, bazıları da yola barikat kurdu.

Taksim Gezi Parkı ve meydanda kalabalığın bekleyişi sürüyor.

Gezi Parkı bitişiğindeki yayalaştırma projesi şantiyesinde bulunan iş makineleri ve bir tanker ateşe verildi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, araçlardaki yangını ve bir ağaca sıçrayan alevleri söndürdü. İş makineleri kullanılamaz hale geldi.

Eskişehir'de, Taksim Gezi Parkı'nda eylem yapanlara destek amacıyla toplanan grup, polise taş ve bilyelerle saldırınca tazyikli su ve gazla müdahale edildi. Eylemciler, yol kenarındaki çöp bidonlarını, iş yerlerinin önünde bulunan bazı eşyaları ve tahta bariyerleri ateşe verdi.

İzmir'de Taksim Gezi Parkı'nda yaşanan olaylarını protesto eden bir grup, Kıbrısşehitleri caddesinde polisle çatıştı. Bir vatandaş çevik kuvvet ekipleri ile tartışma yaşadı.

Taksim Gezi Parkı'ndaki olayları protesto etmek için başlatılan ve gece saatlerinde de süren Ankara'daki gösteriler, büyük ölçüde sona erdi.

Kızılay'da polisin müdahalesi ile dağıtılan gruplar,  Gazi Mustafa Kemal Bulvarı, Atatürk Bulvarı, Ziya Gökalp, Tunalı Hilmi, Mithatpaşa ve Milli Müdafa caddeleri ile Kolej Kavşağı'nda küçük gruplar halinde toplandı. Gruplar, Kızılay'a yürümek isteyince biber gazı ve tazyikli suyla dağıtıldı. Çok sayıda kişi de gözaltına alındı. İtfaiyeye ait su tankerlerinden TOMA'lara su takviyesi yapıldı. 


AA