Geleceğin İletişimcilerini Dev Jüri Seçti

Geleceğin İletişimcilerini Dev Jüri Seçti
Yayınlanma Tarihi: 19.07.2012 18:56 | Değiştirme Tarihi: 24.07.2012 23:23

Üniversitelilerin protesto için attıkları yumurtalar, bir yarışma doğurdu; Hedef, AB Bakanı Egemen Bağış’tı. Üzerine öğrencilerin attığı yumurta isabet eden Bağış, var olan tepkilerin bir şeyler fırlatmak, slogan atmak yerine, ucunda AB'nin tanınması, tan

Üniversitelilerin protesto için attıkları yumurtalar, bir yarışma doğurdu; Hedef, AB Bakanı Egemen Bağış’tı. Üzerine öğrencilerin attığı yumurta isabet eden Bağış, var olan tepkilerin bir şeyler fırlatmak, slogan atmak yerine, ucunda AB'nin tanınması, tanıtılması olan, ödüllü bir yarışmaya cevirdi; Genç İletişimciler AB Yolunda yarışması böyle doğdu.İlki gecen yıl yapılan yarışmanın ikincisi de bugün, AB Bakanlığı’nın İstanbul ofisinde yapılan nihai jüri değerlendirmesiyle sonuca ulaştı. 45 üniversitenin, pek çok eserle katıldığı yarışma dört kategoride yapıldı.Jüri son derece renkli ve uzman isimlerden oluşuyordu; Egemen Bağış’ın hem ev sahipliği, hem de jüri üyeliği yaptığı, benimde içinde bulunduğum yarışma jürisinde, unlu TV programcısı Acun Ilıcalı, 'Behzat Ç' karakterine can veren tiyatro sanatçısı Erdal Beşikçioğlu, gazeteciler Aksam Genel Yayın Yönetmeni İsmail Küçükkkaya, Tayfun Talipoğlu, 'Gezegen' lakaplı radyo ve TV programcısı Mehmet Akbay, reklâm dünyasının duayenleri Nail Keçili, Ali Saydam, Erol Olcak, Meltem Gürler, önemli akademisyenler yer aldı.

Haber ile ilgili metin girin!.Yaratılıcılıklarının doruğundaki üniversitelilerin eserleri arasında secim yapmak zor oldu. Ancak, birinci seçmek gerekiyordu ve şu eserler seçildi; İnternet ve sosyal medya kategorisinde; Kocaeli Üniversitesi’nden "Eureka" adli çalışmayla Mustafa Tuncer ve Yasin İsik aldı.Kocaeli Üniversitesi radyo dalında da çok basarîliydi; birinciliği Aygun Kaplan'in "AB yıldızlar karması" spotu kazandı.Basın ve acık hava reklâmı alanında birincilik TOBB Ekonomi Üniversitesi’nden "Color Blindless" adli çalışmayla Rabia Beyza Göçer'e verildi. Haber ile ilgili metin girin!.  TV kategorisinde ise Anadolu Üniversitesi’nden "It's time for Turkey' ile Fırat İnce, Mustafa Uysal, Bengücan Aydan Sarıca ve Barışcan Bozoğlan birinci oldu.Bakan Bağış niyetli; yarisa surecek. Acun İlicali ve Gezegen Mehmet, yarışmanın yayılması için duyurulmasına katkı yapmaya, duayen reklamcılar da öğrencilere yol göstermeye söz verdiler.Ödül de güzel; AB dönem başkanı ülke ( bu sefer Danimarka) ile AB'nin merkezi Brüksel’e seyahat…. Haber ile ilgili metin girin!.  Önümüzdeki yıl, atlamayın, katilin gençler.Bakan Bağış'ın dediği gibi; "Bu yarışma, yumurta ile ilişkimin boyut değiştirmesi ile ortaya cıktı. Gençler, yumurtayı fırlatmak yerine gıda maddesi olarak tüketin. Yumurta değil, fikirleri izi ortaya atin.."