Facebook'a müzik butonu eklendi!

Facebook'a müzik butonu eklendi!
Yayınlanma Tarihi: 18.04.2012 20:35 | Değiştirme Tarihi: 18.04.2012 20:41

Facebook,müzik sanatçılarının sayfalarında "Listen" yani dinle butonu başlattı. Müzisyenlerin fan sayfalarında sağ üst köşesinde" mesaj" ve "beğen" yani "like" tuşları arasında "listen" yani dinle tuşu özelliğini etkinleştirdi. Bu tuşa tıkladığınız zaman

Facebook müzik dinlemek isteyen kullanıcılarına kolaylık sağlayan yollar sunmaya devam ediyor. Dünya devi sosyal ağ bugün müzik sanatçılarının sayfalarında "Listen" yani dinle butonu başlattı. Müzisyenlerin fan sayfalarında sağ üst köşesinde" mesaj" ve "beğen" yani "like" tuşları arasında "listen" yani dinle tuşu özelliğini etkinleştirdi.

    Haber ile ilgili metin girin!.Bu tuşa tıkladığınız zaman arkadaşlarınız ne dinlediğinizi görebiliyor ve onlarda aynısını dinleyebiliyor. Ayrıca dinlenen müzik hakkında arkadaşlarınızla sohbet edebiliyorsunuz. Yeni butonları merakla beklenen Facebook, Spotify ile işbirliğine gitti ve sonradan Rdio ve MOG özelliklerinide ekledi. Sağ tarafta yer alan sohbet sütununda Spotify ya da Rdio üzerinden müzik dinleyen 'arkadaş'ların yanında bir nota işareti çıkıyor.Bu işarete tıklandığında dinlenen şarkıya ortak olunabiliyor, başka bir şarkı da belirlenebiliyor. Yeni butonun özelliğine göre sadece müzisyen ve müzik gruplarının sayfalarında yer alacak. Sosyal ağ devi siteye insanların ziyaret sayısını en üst düzeye çıkarmak ve bunu kalıcı yapmak için yeni yöntemler sunmaya devam ediyor ve göründüğü kadarıyla da oldukça başarılı.