Facebook Hasip Kaplan'ın Sayfasını Kapattı!

Türkiye'den gelen resmi talepler bazı sayfaları kapatan Facebook'un, BDP Milletvekili Hasip Kaplan'ın da resmi kişisel sayfasını kapattığı ortaya çıktı.

Yayınlanma Tarihi: 29.08.2013 14:49
Değiştirme Tarihi: 29.08.2013 14:47
Facebook Hasip Kaplan'ın Sayfasını Kapattı!
Türkiye'den gelen resmi talepler bazı sayfaları kapatan Facebook'un, BDP Milletvekili Hasip Kaplan'ın da resmi kişisel sayfasını kapattığı ortaya çıktı. Kaplan "bu bir skandaldır. Hukukçularımız bakıyor. Dava açacağız" dedi.   Kaplan, Hürriyet'e yaptığı açıklamada, daha önce adına açılmış, ancak kendisinin kontrolünde olmayan bazı sayfaların kapatıldığını hatırlatarak, "Ancak bir de benim resmi sayfam vardı. Konuşmalarım falan olurdu. Diyarbakır nevruzu gibi büyük miting resimleri filan da koyuyorduk. Bu sayfa da dünden itibaren kapatıldı" dedi.    "AK PARTİ'NİN SAYFASINDA DA HAMAS VAR. ONU DA KAPATSINLAR..."   Facebook'un sayfayı, Türk polisinin isteği üzerine, "terör örgütü simge ve bayraklarının bulunması nedeniyle kapattığını" da vurgulayan Kaplan, "AK Parti'nin resmi sayfalarında da HAMAS'ın liderinin filan resimleri var. Onu da kapatsınlar o zaman. Bu yapılan kirli bir ittifak" dedi.    "HUKUKÇULAR BAKIYOR"   Türkiye'deki hukuk sistemi çerçevesinde, sosyal paylaşım sitelerindeki sayfaların ya da internet sitelerinin ancak Türk mahkemelerinin kararlarıyla kapatılabileceğine de dikkat çeken Kaplan, "bu bir skandal karar. Üç açıdan skandal bir karar; Bir- Kişisel verileri  de paylaşmış oluyorlar ikincisi işbirliği yapıyor. Üçüncüsü evrensel hukukun bütün ilkelerini çiğniyor" diye konuştu.   "SOSYAL PAYLAŞIM SİTESİ GİBİ DURUYOR, AMA DİKTATÖRLERLE İŞBİRLİĞİ YAPIYOR"   Konunun hukuken araştırılmaya başlandığını da belirten Kaplan, şöyle konuştu; 
  "Hukukçulara söyledim. Gerekli araştırmayı yapıyorlar. Açılan birkaç davayı zaten kaybetmişler. Hukukçularımız bakıyorlar. Sosyal paylaşım sitesi gibi görülen bu site, diktatörlüklerle işbirliği yapmıştır."  (Hürriyet)