Duran Adamdan Sonra Boyayan Adam!

Cihangir’deki merdiven olayından sonra da tıpkı Duran Adam gibi yeni bir akım yayılıyor. Bu yeni akımın adı ise: Boyayan Adam…

Yayınlanma Tarihi: 31.08.2013 15:53
Değiştirme Tarihi: 31.08.2013 16:46
Duran Adamdan Sonra Boyayan Adam!
Duran Adam eylemi çok kısa sürede Türkiye’ye hatta dünyaya yayılmış, fenomen olmuştu. Beyoğlu Belediyesi’nce rengarenk halinden griye dönüştürülen Cihangir’deki merdiven olayından sonra da tıpkı Duran Adam gibi yeni bir akım yayılıyor. Bu yeni akımın adı ise: Boyayan Adam…   Cihangir'deki Salı Pazarı Yokuşu merdivenlerinden sonra, Diyarbakır'daki Sanat Sokağı'nın yerleri de bir grup genç tarafından gökkuşağı renklerine boyandı. Sabah işyerine gelen esnaf rengarenk sürprizle karşılaştı ve bu çalışmaya destek verdi. Sanat Sokağı’nı böyle görenler, kentte başka sokakların da boyanmasını istedi.   Merkez Yenişehir İlçesi Ofis Semti’nde üzerinde kafeteryaların bulunduğu Sanat Sokağı, gece yarısından sonra bir grup tarafından gökkuşağı renklerine boyandı. Saat 02.00 sıralarında ellerinde boya kutuları ve fırçalarla sokağa gelen kızlı- erkekli 10 kişilik grup yaklaşık 200 metre uzunluğundaki sokağı gökkuşağı renklerine boyadı. Gençler saat 06.00 sıralarında biten boyama çalışmalarının ardından sokaktan ayrıldı.   Sabah işyerlerine gelen esnafla sokaktan geçenler rengarenk sokağı görünce, beğendiklerini söyledi. İşyeri sahipleri önce şaşırdıklarını belirterek, boyamayı kimin yaptığını bilmediklerini ancak çok güzel olduğunu söyledi. Gökkuşağı renklerinin sokağa çok yakıştığını söyleyenler, kentte başka sokakların da böyle rengarenk boyanmasını istedi.   Yeni görüntüsü kısa sürede duyulan Sanat Sokağı’na birçok kişi gelerek hatıra fotoğrafı çektirdi.
  Haber ile ilgili metin girin!.   BEŞİKTAŞ ve BAKIRKÖY  BELEDİYE BAŞKANLARINDAN ÇAĞRI   Cihangir'de gökkuşağı renklerine boyanan merdivenlerinin belediye ekiplerince tekrar griye boyanmasının ardından yaşanan tartışmalara Beşiktaş Belediyesi de karıştı. Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal, ilçe halkına çağrıda bulunarak "İlçedeki merdivenleri gelin birlikte boyayalım" dedi. Ünal, kampanyanın Arnavutköy'den başlayacağını kaydederek, "Önümüzdeki hatfadan itibaren mahalle mahalle, ilçedeki merdivenleri rengarenk boyamayı planlıyoruz" ifadelerini kullandı.   Diğer taraftan Bakırköy Belediye Başkanı Etaş Ünal Erzen de benzer bir çağrıda bulunarak vatandaşları Bakırköy'deki merdivenleri renklerdirmeye davet etti. (DHA)
  Haber ile ilgili metin girin!.