Cumhurbaşkanı Gül En Gururlandığı Anı Anlattı

Gül, Twitter'dan Muş ve Bingöl ziyaretleriyle ilgili görüş ve fotoğraf paylaştı.

Yayınlanma Tarihi: 20.04.2013 11:41
Değiştirme Tarihi: 20.04.2013 11:39
Cumhurbaşkanı Gül En Gururlandığı Anı Anlattı

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Twitter hesabından Muş ve Bingöl'e yaptığı ziyaretlere ilişkin mesaj ve fotoğraflar paylaştı. Cumhurbaşkanı, "En gururlandığım şey herkesin elinde Türk bayraklarının dalgalanmasıydı" dedi.

Mesajlarında iki günlük Muş ve Bingöl ziyaretinden dün akşam döndüğünü anımsatan Gül, "İki ilimizde de vatandaşlarımızın yoğun ilgisi vardı. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum" ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Gül, Muş'un 29 sene sonra ilk kez bir Cumhurbaşkanı tarafından ziyaret edildiğini de hatırlattı.

Yoğun programı sırasında vatandaşlarla bir çay ocağındaki fotoğrafını paylaşan Gül, "Kayseri'de rahmetli dedemin dükkanında da bu şekilde iskemlelere oturulurdu" diye yazdı.

Gül, 800 yıl önce Selçuklular tarafından yapılan taş köprü için de "Murat Nehri'nin coşkun sularına karşı dimdik ayakta duruyor" ifadesini kullandı.

"EN GURURLANDIĞIM ŞEY"
Bingöl'de de aynı coşkuyla karşılandığını belirten Cumhurbaşkanı Gül, şu mesajı paylaştı:

"Bu gezilerde en çok gururlandığım şey herkesin elinde Türk bayraklarının dalgalanmasıydı. Halkımız, devletine ve milletine bağlılığını içinden geldiği gibi ifade ediyor."

Şehrin önde gelenleriyle çay bahçesinde sohbet ettiklerini aktaran Gül, çocuklarla çekilmiş bir fotoğrafını da paylaştı ve çocukların sevgisinin insana ayrı bir mutluluk verdiğini kaydetti.