CHP Harekete Geçti

Başbakan Erdoğan eleştiren başörtülü kadının videosu sosyal medyada büyük yankı bulmuştu. O videoyu çeken kadın CHP’li eski ilçe başkanının karısı çıktı.

Yayınlanma Tarihi: 20.06.2013 16:39
Değiştirme Tarihi: 20.06.2013 20:45
CHP Harekete Geçti
Başbakan Erdoğan eleştiren başörtülü kadının videosu sosyal medyada büyük yankı bulmuştu. O videoyu çeken kadın CHP’li eski ilçe başkanının karısı çıktı.    CHP, aynı zamanda parti üyesi olan Gül Taşlı Cenal hakkında disiplin süreci başlattı.   Edinilen bilgilere göre Eski CHP Burhaniye İlçe Başkanı Faruk Cenal’ın eşi olan Gül Taşlı Cenal çektiği video görüntüsüne ilişkin olarak yakın çevresine, “Tepkimizi mizansen yoluyla ortaya koymak istedim, bir kurguydu. Fakat videoyu yayınlamak gibi bir niyetim yoktu. 10- 12 yaşlarındaki yeğenlerim tarafından çekilen video iradem dışında sosyal medyada yayınlandı. Zaten fark eder etmez videoyu sildik. Ancak geçen sürede kayıt dağılmış oldu” çerçevesinde bilgi verdi.   İSTİFA ETTİ
Videoda ifade ettiği gibi müftü eşi olmayan ve başörtüsü takmayan Gül Taşlı Cenal ile ilgili olarak Burhaniye İlçe Başkanlığı yönetimi dün akşam saat 17.00 sularında toplanma kararı aldı.

İlçe yönetiminin eğiliminin Gül Taşlı Cenal’ın partiden ihraç edilmesi yönünde olduğu öğrenildi. Ancak toplantı öncesinde Cenal, istifasını içeren dilekçeyi sundu ve istifa etti. CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça da gelişmelerle ilgili olarak “Gül Taşlı Cenal eski ilçe başkanımızın eşi. Kendisinin videosu mizansen bir çalışma. İlçe başkanlığı gereken adımları atacak” bilgisini vermişti.