Çankaya Köşkü'nde Cumhuriyet Resepsiyonu

Cumhurbaşkanı Gül, eşi Hayrünnisa Gül ile davetlileri karşıladı. Resepsiyona, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan ile çok sayıda davetli katıldı.

Yayınlanma Tarihi: 29.10.2012 20:08
Değiştirme Tarihi: 29.10.2012 20:19
Çankaya Köşkü'nde Cumhuriyet Resepsiyonu

Cumhurbaşkanı Gül, eşi Hayrünnisa Gül ile davetlileri karşıladı. Resepsiyona, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan ile çok sayıda davetli katıldı.

Çankaya Köşkü'nde yapılan 29 Ekim Resepsiyonu'nda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Erdoğan bugün Ulus'ta yaşanan mitingde polisin barikatları kaldırmasıyla ilgili olarak "Barikatları kaldırın emrini ben vermedim" dedi.

Resepsiyona bu yıl ilk kez Başbakan Erdoğan eşi Emine Erdoğan ile birlikte katılırken, Erdoğan, "Polise barikatı kaldırma emrini ben vermedim. Yaşananlar Cumhuriyet mitinglerine benziyor.CHP illegal örgütlerin peşine takılıyor. 2007'yi özlüyorlardır, ama bu kimseye bir şey kazandırmaz. Cumhuriyeti cumhur korur.  Tenis turnuvasındaki protestocularla aynı kişiler. CHP kaybeder" dedi.

Erdoğan ilk defa eşi Emine Erdoğan ile Çankaya Köşkü'ndeki resepsiyona katılmasıyla ilgili olarak da "Bugüne keder beni Emine Hanım'la buraya sokmayanlar utansın" diye konuştu.

Erdoğan cezaevlerinde yapılan açlık grevlerini de "Aç kalan falan yok, İşişleri Bakanı gitti. Az ya da çok birşeyler yiyip içiyor" diye değerlendirdi.