Cam İşçileri Eylem Yaptı

Şişecam emekçileri, fabrikanın kapatılacağı haberleri üzerine 4. Levent'teki Yönetim ve Satış Merkezi önünde toplanarak eylem yaptı.

Yayınlanma Tarihi: 21.12.2012 14:05
Değiştirme Tarihi: 21.12.2012 14:11
Haber: Necip Gerboğa

Şişecam emekçileri, Topkapı'daki fabrikanın kapatılacağı haberleri üzerine 4. Levent'teki Yönetim ve Satış Merkezi önünde toplanarak eylem yaptı.

31 Aralık 2012 tarihinden itibaren Topkapı Şişecam fabrikasının kapatılacağı haberleri üzerine cam işçileri Kanyon Alışveriş Merkezi civarında toplanarak  4. Levent İş Kuleleri'nde bulunan Şişecam Yönetim Merkezi önüne kadar sloganlar eşliğinde yürüdü.

Şişecam'a bağlı Anadolu Cam Sanayi Topkapı Fabrikası'nın 31 Aralık 2012'de kapatılacağını öğrenen işçiler, Türkiye'nin farklı illerinden eyleme destek vermeye gelen diğer Şişecam işçileriyle beraber toplanarak kararı protesto etti.

"İşletme yoksa barış da yok", "Yaşasın işçilerin birliği", "Sadaka değil, hakkımızı isteriz" yazılı pankart ve dövizler taşıyan yaklaşık 400 işçi ve aileleri, "Şişecam şaşırma, sabrımızı taşırma" şeklinde slogan attı.

Burada bir basın açıklaması yapan grup sözcüsü, Şişecam yönetiminden, Anadolu Cam Sanayii A.Ş'nin Topkapı'daki fabrikasının kapanması durumunda burada çalışan işçilerin mağdur olmaması ve işsiz kalmaması için diğer Şişecam işletmelerine yatay geçiş yapılmasının sağlanmasını istedi.
Etiketler: eylem - işçi - şişecam