Bu Oyunu Oynadı 77 Kişiyi Katletti

Bu Oyunu Oynadı 77 Kişiyi Katletti
Yayınlanma Tarihi: 20.04.2012 10:08 | Değiştirme Tarihi: 20.04.2012 10:07

Norveç katliamından yargılanan Anders Breivik, duruşmanın dördüncü gününde saldırılara Call of Duty oynayarak hazırlandığını açıkladı.

Norveç katliamından yargılanan Anders Breivik, duruşmanın dördüncü gününde saldırılara Call of Duty oynayarak hazırlandığını açıkladı.Geçtiğimiz Temmuz ayında Norveç'te akıl dışı bir katliam yaşnamıştı. Anders Behring Breivik isimli Norveçli şahıs, planladığı ve düzenlediği iki ayrı saldırıda toplamda 77 kişiyi öldürmüştü.Yakalanan Anders Breivik'in duruşması başladı. Duruşmanın dördüncü gününde Breivik, mahkemeye oldukça ilginç bir detay verdi.Suçlamaları en başından beri kabul eden ve katliamı kendisinin yaptığını belirten Breivik, katliama Call of Duty Modern Warfare oynayarak hazırlandığını açıkladı. Annesinin evinde kaldığı süre boyunca günde 16 saat Call of Duty Modern Warfare oynadığını belirten Breivik, oyunun oldukça detaylı olduğunu da söyledi.Call of Duty ile planlamışBazı günler World of Warcraft da oynadığını ancak onun normal bir oyun olduğunu, saldırıları planlamasında katkısını bulunmadığını belirtti.Call of Duty'nin ise özellikle saldırıyı planladıktan sonra çok işine yaradığını, her gün oynayarak saldırılara hazırlandığını söyledi.

Haber ile ilgili metin girin!.Breivik duruşmada “Oyun çok iyi bir savaş simülatörü. O kadar iyi ki dünyadaki bir çok ordu tarafından kullanılıyor. Sisteme alışırsa büyükanneniz bile keskin bir nişancıya dönüşebilir” dedi.Daha evvel de Call of Duty Modern Warfare 2'deki hava alanı bölümü tartışmalara neden olmuştu. Bu bölümde hava alanına giden ajanlar onlarca sivili öldürüyordu.  Bu bölümün gençler ve çocuklar üzerinde olumsuz etkisi olacağı iddia ediliyordu. İşte o çok tartışılan hava alanı bölümüHaber ile ilgili metin girin!.