Başbakan'dan 'Cesur Kız'a Hediye

Başbakan Erdoğan kahvaltıda bir araya geldiği Filistinli cesur kız Ahed Tamimi ve ailesine çeşitli hediyeler verdi.

Yayınlanma Tarihi: 30.12.2012 13:37
Değiştirme Tarihi: 30.12.2012 13:35
Başbakan'dan 'Cesur Kız'a Hediye

Başbakan Erdoğan kahvaltıda bir araya geldiği Filistinli cesur kız Ahed Tamimi ve ailesine çeşitli hediyeler verdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Filistinli Ahed ve annesi Neriman Tamimi'yi konakladığı otelde kabul etti. Sabah kahvaltısında bir araya geldiği Ahed ve annesi ile bir süre sohbet eden Erdoğan, aileye çeşitli hediyeler verdi.
 
Kahvaltıya, Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, kızı Sümeyye Erdoğan ile Başakşehir Belediye Başbakanı Mevlüt Uysal da katıldı.

Filistin'in yanında olduğu için teşekkür ettim

Filistinli Ahed Tamimi, ziyaretin ardından AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilk defa bir başbakan ile kahvaltı yaptığını belirterek, ''Beni bu şekilde misafir ettiği için O'na çok teşekkür ediyorum'' dedi.

Başbakan Erdoğan'ın görüşme sırasında kendisine çeşitli hediyeler verdiğini aktaran Tamimi, şöyle devam etti:
''Bana verdiği hediyeler içerisinde Iphone, Kur'an-ı Kerim, anneme baş örtüsü, babama kravat var. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Bu, hayatımda hiç unutmayacağım bir anı. Her zaman Filistin'in yanında olduğu için teşekkür ettiğimi ilettim kendilerine.''

Ahed Tamimi, ayrıca Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal'ın daveti üzerine Türkiye'ye geldiğini hatırlatarak, ''Beni buraya getirmese böyle bir görüşme olmayacaktı. Çok mutlu oldum. Başbakan Erdoğan ile görüştükten sonra O'na sarıldım ve teşekkür ettim'' diye konuştu.

Anne Neriman Tamimi ise Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kendilerini aileden biri gibi karşıladığını belirterek, ''Çok mutlu olduk. Teşekkür ederiz'' dedi.

AA