Başbakan Filistinli Cesur Kızla Görüştü

İsrail askerine karşı dik duran Filistinli kız Başbakan Erdoğan ile görüştü.

Yayınlanma Tarihi: 30.12.2012 09:53
Değiştirme Tarihi: 30.12.2012 09:50

İsrail askerlerine kafa tutarak dünya gündemine oturan Filistinli ''cesur kız'' Ahed Tamimi, temaslarda bulunmak üzere Şanlıurfa'ya gelen Başbakan Erdoğan'ı karşıladı.

İstanbul Başakşehir Belediyesi'nin davetlisi olarak Türkiye'de bulunan Tamimi, annesi ve Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ile İstanbul'dan Şanlıurfa'ya geçerek kentteki tarihi ve turistik mekanları gezdi.
  Balıklıgöl'de balıklara yem atan Tamimi, elindeki kamerayla bol bol görüntü ve fotoğraf çekti.   Hz. İbrahim'in doğduğu rivayet edilen Dergah bölgesindeki mağarayı da ziyaret eden Tamimi ve annesi, burada dua etti.
  Ziyaretin ardından konuşan Tamimi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la da görüşeceklerini ifade ederek, ''Sayın Erdoğan ile buluşacak olmaktan mutluluk duyuyorum'' dedi. Başbakan Erdoğan'ı karşıladı
  Başbakan Erdoğan'ı, görüşmenin yapıldığı otelin önünde ''Filistin'de İsrail askerlerine korkusuzca kafa tutarak dünya gündemine oturan cesur kız'' Ahed Tamimi de karşıladı. Başbakan Erdoğan, Tamimi ve annesiyle bir süre sohbet etti.