Arınç, Medya Yöneticilerine Seslendi

Arınç: ''Medyanın şu andaki desteği sevindirici, dileriz daha da güçlenir'' dedi

Yayınlanma Tarihi: 17.01.2013 16:23
Değiştirme Tarihi: 17.01.2013 16:23
Arınç, Medya Yöneticilerine Seslendi

Başbakan yardımcısı Bülent Arınç, Medya ve Eğlence dünyasının geleceğine ışık tutmak üzere düzenlenen etkinliğe katılmak için İstanbul'daydı.

İletişimdeki gelişmelerle dünyanın küçük bir köy haline geldiğini kaydeden Arınç'ın, medya yöneticilerine bir çağrısı vardı:

Arınç; ‘’Lütfen bugün evlerimizin en ücra köşelerine kadar giren, çocuklarımızı adeta bağımlılık derecesinde etkileyen bu büyülü dünyaya içerik üretirken, sorumlu davranalım. İşimizin odağında her zaman insan olmalı. İnsanı ve insanı değerleri hiçe sayan, onu alay konusu eden bir yaklaşıma prim vermemelisiniz" dedi.

İmralı görüşmeleri sürecinde medyanın desteğine de vurgu yapan Bülent Arınç, şöyle devam etti:

‘’Türkiye çok önemli bir sürecin henüz başlangıcında. Bu sürecin başarılı olması, Türkiye'nin büyümesi, güçlenmesiyle çok yakından ilgili. Yıllardan beri, büyük bir üzüntüyle, sıkıntıyla, yorularak, ağlayarak günlerimizi geçirdik. Bir huzur ve sükunet ortamını, barış denen o hepimizin için ısıtan güzelliklerin tekrar ülkemize dönebilmesi açısından başlayan süreçte hepimizin sorumluluk taşıdığına inanıyorum."

Başbakan yardımcısı Bülent Arınç'a toplantı sonrası da, yeni süreçte medyanın desteğine yönelik soruları cevapladı.

Bülent Arınç; ''Medyanın şu andaki desteği, bizim için çok sevindirici. Ben bunu biliyor ve görüyorum. Bütün medya gruplarında da sürecin %80 desteklendiğini biliyorum. Pozitif yayınlar yapıyorlar ve sürece katkı sağlıyorlar. Dileriz bu daha güçlenerek artsın" diye konuştu.

Etiketler: bülent arınç - medya