Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Bilinç kodlama ile obezite ve kiloda devrim!

Bilinç kodlama ile obezite ve kiloda devrim!

Bir Türk bilim adamı obezite ve fazla kiloları tarihe gömen başarısı.

21.04.2016 11:41

Dünya sağlık örgütü şişmanlık ve obezite problemini, psikosomatik hastalıklar sınıfına koydu. Dünyaca ünlü Amerikalı bilim adamı Dr.Deepak Chopra ve hücre biyologu ve genetik bilimci Profesör Dr.Bruce H.Lipton çalışmalarında; şişmanlığın bilinçaltındaki algı ve inançlarından kaynaklandığının sonucunda birleştiler. Obezite ve fazla kiloların beyinde bittiğini, kalıcı kilo vermenin kişinin algısal ve inançsal değişimlerle mümkün olduğunu açıkladılar.

Prf. Dr.Bruce H.Lipton fazla kiloların kesinlikle genetik olmadığını, bulunduğu çevreden etkileşim sonucu ortaya çıktığını belirtti. Şişman olan bir kişi farklı bir çevrede yetişmiş ya da yaşamış olsaydı ömür boyu kilo almadan ideal bir bedende yaşayabilirdi. Bunun en belirgin kanıtlarını genetik olarak eşit olan ikizlerde görmekteyiz. Çevreden gelen telkin ve görsel sinyallerin bilinçaltını şekillenmesine, bunun sonucunda da bilinçaltı tarafından hücrelerin etkilenerek değişmelerine sebep olmaktadır dedi.  

Türk bilim adamı olan Nörobilim uzmanı Deniz Egece’nin 14 yıllık bilimsel araştırma ve çalışmalarının sonuçlarını “ Zayıflamada Son Söz” kitabında toparlamış. İlk çıktığında radikal olarak algılanan bu kitabı ve çalışmalar, kalıcı kilo verenlerin kişi sayılarının on binlerce sayıya ulaşılması sonucunda 2016 yılında en çok satan kitaplar içine girmeyi başarmıştır. Kitabı okuyarak kalıcı kilo sorunun çözen insan sayısına her geçen gün yenileri eklenmektedir.

Güvenlik konularında Amerika ve Rus istihbarat ajanlarında zihin kontrolü ve beyin yıkama yöntemlerinde uygulanan bu metotlar, artık sağlık alanlarında da kullanılmaya başlandı. Matrix tarzı filimlerde de görülen bu yöntem şimdi hayatımızın gerçekleri oldu. Obezite ve zayıflama alanında 14 senesini araştırma ve geliştirmeye adayan ünlü Nörobilim uzmanı Deniz Egece yeni görsel ve işitsel bilinç kodlama cihazlarını geliştirdi.

Egece Nörobilim Enstitüsünün araştırma ve geliştirme çalışmalarındaki deneklerde yapılan deneme aşamaları iki sene sürdü. Bilinç kodlama cihazlardan başarılı sonuçların elde edilmesi ve kilo verenlerin sayılarının artmasının heyecan yaratmasının yanı sıra, diğer psikosmatik hastalıkların da bu yöntemle tedavi edilebilinir görüşünü ortaya koydu.  

Görsel ve işitsel Bilinç kodlama cihazları kişinin beslenme, hareket,  beden, algı ve inançlarını değiştirmektedir. Zihinde istenilen ideal beden tasarlanmasına, zihin gücünün doğru istikamete odaklanmasına ve kişinin kedi kendine motive olmasına sebep olmaktadır. Bilinçaltında doğru olduğuna inanılan ama kilo alınmasına sebep olan inançların ikna ve tekrarlama yoluyla değişmesine neden olmaktadır.

Cihazların içinde ayrıca 25. Kare ve subliminal denilen bilinçaltının duyduğu telkin ve görüntüler bulunmaktadır. Bu görüntü ve telkinler normal kulakla duyulmayıp sadece bilinçaltının algıladığı  mesajlar içerir. Bu mesajlar tetikleyici ve değişmeye direnç olan inançların ve çekirdek inançların değişmesine etken olmaktadır.

Prof.Dr. Kadriye YILDIZ ; “Zayıflama da Son Söz” kitabı günümüzde dünyada önemli bir toplum sağlığı sorunu oluşturan ve psikosomatik hastalık olarak kabul edilen şişmanlık ile mücadeleye ilişkin olarak bildiklerimizden çok farklı bir yaklaşıma sahiptir. Etkin ve kalıcı çözümler sunmaktadır. Kitap ve çalışmaları devrim niteliğindedir. İçerik % 100 bilimsel temellere dayalıdır. Madde enerji dönüşümü yasası ile uyumlu olmak üzere düşüncelerimizin enerjisi bedenimizi madde olarak etkiler ve düşüncemize yanıt olarak vücudumuzun salgıladığı hormonlar, kimyasallarla bedenimiz ve duygu durumumuz değişebilir ve bağışıklık sistemimiz etkilenebilir.

Deniz Egece’nin çalışmaları ve kitaptaki bilgiler, bizi bir yandan mutluluk içinde ideal bedenimize kavuşturacak, diğer yandan da kendimizle barışık olmamızı, toplumsal yaşamımızdaki ilişkilerimizde başarılı olabilmemizi, dolayısı ile mutlu yaşamamızı sağlayacak, ayrıca genel sağlığımızı korumamıza ışık tutacak, hastalıklardan korunmamızı ve bir ölçüde de kurtulmamızı sağlayacak niteliktedir.

Kitap; yıkıcı duygu ve düşüncelerin bizi hasta ettiğini, yapıcı niyetlere, inanmanın, varmak istediğimiz hedefe ve bunun için yapmamız gerekenlere doğru biçimde odaklanmanın, bize zarar verebilecek konulara nötr kalmanın, ona arkamızı dönmenin yöntemini anlatmakta, beslenme, hareket ve bedenimiz konusundaki algımızı değiştirmekte, bilinçaltımızın yaşamımızda daha etkin olduğunu bu nedenle bilinç altımızı olumlu niyet ve inançlarla yeniden nasıl kodlayacağımızı, yeniden yapılandıracağımızı öğretmektedir. Bize balık yemeyi değil başarılı bir şekilde balık tutmayı öğretmekte, çözüm reçetesi sunmaktadır dedi.

Deniz Egece büyük emek, para ve zaman harcayarak, konuyla ilgili çeşitli eğitimler alarak, zekasını ve sezgi gücünü de kullanarak, binlerce insanla bu alanda çalışmış, bu sorunun çözümüne yeni bir ufuk açmıştır.  Bu konudaki kendi sorununu başarı ile çözmekle kalmamış birikimini insanlığın hizmetine sunmuştur dedi.

Yorumlar | 0
üye profil