Şef Mehmet Yalçınkaya'dan hafta sonu için levrek tarifi

Yayınlanma Tarihi: 08.03.2019 12:11 | Değiştirme Tarihi: 09.03.2019 21:55

Türkiye'nin en ünlü şeflerinden Mehmet Yalçınkaya'dan hafta sonuna renk katacak 'levrek' tarifi... Şefler Mutfakta birbirinden özel tariflerle her perşembe Acunn.com'da olacak!

Levrek buğlama tarifi için malzemeler

Levrek,
Yeşil limon,
Kültür mantarı,
Çeri domates,
Defne yaprağı,
Soğan,
Pempe biber,
Kereviz sapı,
Dere otu,
Kişniş,
Taze kekik,
Kaşar peyniri...

Levrek buğlama yapılışı

Tamemen ocak üzerinde pişilicek bir tarif olan Levrek için tava yağlandıktan sonra tabana halka halka doğranan soğanlar yerleştirilir. Soğanların ardındna iki tane defne yaprağı ve sarımsaklar yerleştirilir. Defne yaprağının fazlası yemeğe acı bir tat vereceğinden iki yaprak yeterlidir.
Taban yerleştirilen malzemelerin üzerine levrekler dizilir. Domatesler, kabuğu soyulmuş limonlar, mantar, pembe biber, taze baharatlardan kişniş, kekik, kereviz filizi eklenir. Malzemelerin üzerine zerdecal, karabiber ve tuz eklenir. 
Ocağa koyduğunuz levreğin pişme süresi sadece 10 dakika. Kapağı kapatılarak pişmeye bırakılan levreğin üzerine piştikten sonra rendelenmiş kaşar eklenir ve erimesi için kapağı kapatılarak beklemeye alınır. 

Şef'in önerisi

Mehmet Şef, levrek tarifinde kullanılmak üzere hazırladığı balık suyunu ekledemen önce balık suyunu nasıl elde edebileceğinizin tüyosunu verdi. Balıkçıya ayıklatılan balığın kemiklerini isteyerek evinizde kolayca kendi balık suyunuzu hazırlayabilirsiniz. Bunun için balık kemiklerini bir tavaya koyduktan sonra içine Soğan, defne yaprağı, limon ve beyaz biber ile beraber kaynatıldıktan sonra balık suyunuz hazır olacak. 

Şefler Mutfakta | Mehmet Yalçınkaya | Ballı badem tarifi

Acunn.com yeni projesi "Şefler Mutfakta" ile birbirinden lezzetli tarifler, usta şeflerin tecrübeli sunumlarıyla ekranlarınıza gelmeye devam ediyor. Şefler Mutfakta'nın bugünkü bölümünde ballı badem tatlısı yapılıyor. İşte ballı badem tatlısı tarifi.

Ogeday'la Fit Kal 3. bölümüyle yayında!

Survivor 2017 şampiyonu Ogeday Girişken, 'Ogeday'la Fit Kal'ın üçüncü bölümüyle karşınızda. Ogeday Girişken, spor salonuna gitmeden evde, parkta, ormanda vb. yerlerde yapabileceğiniz kolay hareketleri gözler önüne seriyor. İşte 'Ogeday'la Fit Kal' 3. bölümüyle Acunn.com'da!

"Ogeday'la Fit Kal" 2. bölümüyle Acunn.com'da 

Survivor 2017'nin şampiyonu Ogeday Girişken, 'Ogeday'la Fit-Kal'ın ikinci bölümüyle karşınızda... Spor salonuna gitmenize gerek kalmadan, bulduğunuz herhangi bir ortamda yapabileceğiniz bu antrenman çok ilginizi çekecek. 

Ogeday'la Fit Kal 1. bölümüyle yayında!

Survivor 2017 şampiyonu Ogeday Girişken, bugün itibariyle Ogeday'la Fit-Kal'da sevenleri ile Acunn.com'da buluşuyor. Spora gitmeden evde, parkta, ormanda vb. birçok yerde yapabileceğiniz kolay egzersiz hareketlerinden kesitlere Ogeday'la Fit Kal'dan ulaşabilirsiniz.