Türkiye Kupası'nı Bu Yıl Kazanacağız

Volkan Demirel, Türkiye Kupası'nın kendileri için büyük anlamı olduğunu, sezon sonunda lig şampiyonluğunun yanı sıra Türkiye Kupası'nı da müzelerine götürmek istediklerini söyledi.

Yayınlanma Tarihi: 23.03.2012 10:01
Değiştirme Tarihi: 24.03.2012 21:38
Türkiye Kupası'nı Bu Yıl Kazanacağız

Radyo Fenerbahçe'de, Fenerbahçe Futbol Takımı Medya Sorumlusu Orkun Yazgan'ın hazırlayıp sunduğu ''Samandıra Saati'' programına telefonla bağlanan Volkan Demirel, Türkiye Kupası'nın kendileri için büyük anlamı olduğunu, sezon sonunda lig şampiyonluğunun yanı sıra Türkiye Kupası'nı da müzelerine götürmek istediklerini söyledi.

Her kötü şeyden sonra Fenerbahçe'nin üzerine gelindiğini anlatan Volkan, derbi maçtan sonra da aynı şeylerin yaşandığını savunarak, ''Herkes Fenerbahçe'nin ne yapacağını ne edeceğini bekledi. Galatasaray ile berabere kaldığımız için yolumuzdan veya hedefimizden şaşmadık. Evet 2-2 biten bir maç var. Çok üzüldük. Çok güzel başladığımız maçta ilk 15 dakikada 2-0 yaptık. İnanın bana ben de dahil bütün takım arkadaşlarım farkın çoğalmasını istediğimiz için maç o duruma geldi. Biraz daha kontrollü oynasaydık, bu maçın böyle bitmeyeceğini herkes biliyor'' diye konuştu.

Galatasaray karşısında 35 dakikalık sürede Fenerbahçe'nin neler yapabileceğini gösterdiklerini kaydeden sarı-lacivertli futbolcu, ''Bugün bakıldığında Galatasaray için, 'Türkiye liginin ilahı' deniliyor oynadığı futbolla. Ama Galatasaray'ın da ne durumlara düşebileceğini ilk 35 dakikada gösterdik ki Galatasaray'ın bizden üstün oynadığını söyleyenlere ben katılmıyorum. Kalede olan, yaşayan benim. Sadece son dakikada yaşadığımız direkten dönen topla beraber bir pozisyonları var. Son dakikada direkten dönen topları var, bir iki tane gol pozisyonları var, bir de gol pozisyonu sayılmayacak şekilde buldukları pozisyonlar var. Öyle çok baskı kurdu diye görünmesin, sadece biz iyi top kullanamadık. Kazanma arzusu yüksek olduğu için 35 dakikada takımımız düşmüştür, bunu kabul ediyoruz. Aşırı istekten dolayı, farka gitmek istedik. Bu yüzden takımımız yoruldu, yorulunca da geri çekildik. Bunu düşündükçe de yorgunluğun verdiği rahatlılıkla maç buralara kadar geldi'' şeklinde konuştu.

Sarı-kırmızılı ekiple aralarında 9 puanlık fark bulunduğunu hatırlatan Fenerbahçeli futbolcu, ''Herkes bir şeyler anlatıyor. Karşı takımdan bir şeyler söyleniyor. 9 puan öndesiniz artık, herkes işine baksın. İşine baktıktan sonra da sezon sonu herkes görür, 1., 2., 3., 4. kim. Bu kadar her şeyi gündem yaratmaya, sorun etmeye, iki tarafı karşı karşıya getirmeye gerek yok. Herkesin hevesleri var istekleri var. Keşke 2-3 kupa olsa herkes paylaşsa ama bir kupa var. Bu kupayı onlarda istiyor biz de. Bu kupayı alabilecek şekilde mücadele edelim. Her şey saha içinde kalsın. Fenerbahçe 9 puan geriden geliyor. Belki diyorlar lig normal şartlarda olsaydı play-off olmayacaktı, biz şampiyonduk diyen Galatasaraylılar da var. Normal şartlar olsaydı böyle bir şey olmayacaktı. Bizim takımımızdan da ona bakarsanız 4-5 tane futbolcu gitti. Bizim şu an pozisyonumuza bakın, hem ligi hem de kupayı kovalayacak kadar kuvvetli bir takımız'' ifadelerini kullandı.

Volkan Demirel, derbi maçta Galatasaraylı futbolcu arkadaşlarını tebrik ettiğini ifade ederek, ''Her şey saha içinde kalmalı. Kavga ediyorsak da saha içinde kalmalı. Taraftarımız da kavga ediyorsa o stadın içinde kalmalı. Dışarıya hiçbir zaman çıkmamalı'' dedi.

Teknik Direktör Aykut Kocaman'a yönelik takım içinde tepki olduğuna yönelik haberlerle ilgili bir soru üzerine Volkan, ''Takım içinde böyle şeyler olacağını düşünen zavallıdır. Benim Aykut hocaya tavır almam imkansız bir şey. Biz bir birliktelik sergiliyoruz, bir bütünüz ve Fenerbahçe'yi ayakta tutmaya çalışan insanlarız. İçeride de Fenerbahçe'nin kötü olabileceği bir şey yapmayız. Herkes bilsin'' şeklinde konuştu.

''Yükseklerde fırtına çok olur'' diyen Fenerbahçeli kaleci, ''Fırtına esmeye devam etsin, biz ona göre sistemimizi alıyoruz'' ifadesini kullandı.

Konsantrasyon sağladıkları takdirde neler yapabileceklerini gösterdiklerini kaydeden Volkan, ''Kimse ben şampiyon oldum, 2. oldum 3. oldum diye düşünmesin. Neyin ne olacağı bence play-off'ların son maçından sonra belli olacak. O zaman kim şampiyon olduysa onu tebrik etmesini bilelim'' diye konuştu.