Sarı Melekler Kupaya Kanat Çırpıyor

CEV Avrupa Voleybol Şampiyonlar Ligi'nde adını üst üste 3. kez dörtlü finale yazdırma başarısı gösteren Fenerbahçe Universal Bayan Voleybol Takımı bu kez şampiyonluğa inanıyor.

Yayınlanma Tarihi: 23.03.2012 09:47
Değiştirme Tarihi: 24.03.2012 21:38
Sarı Melekler Kupaya Kanat Çırpıyor

CEV Avrupa Voleybol Şampiyonlar Ligi'nde adını üst üste 3. kez dörtlü finale yazdırma başarısı gösteren Fenerbahçe Universal Bayan Voleybol Takımı bu kez şampiyonluğa inanıyor. Geçen sene Final Four'a ev sahipliği yaparak organizasyondan alnının akıyla çıkan Fenerbahçe, artık kupayı kazanarak tarihe geçmek istiyor. Geçen sezon İstanbul'da Vakıfbank Güneş Sigorta şampiyon olduğu için, sarı-lacivertliler kupayı kazanırsa, kupa sadece kulüp müzesi değiştirerek İstanbul'da kalmış olacak.

DÜNYA KULÜPLER KUPASINI KAZANMA UNVANI ALDILAR AMA AVRUPA ŞAMPİYONLUKLARI YOK

Fenerbahçe Acıbadem olarak 2010 yılı finalinde Brezilya'nın Sollys Osasco takımını 3-0 yenerek, Dünya Bayanlar Kulüplerarası Voleybol Şampiyonu olarak, Dünya Kulüpler Kupasını kazanma unvanı alan ve "Armanın Gururu Sarı-Melekler" diye adlandırılan kadın voleybolcuların henüz Avrupa şampiyonlukları yok.

Avrupa Şampiyonu payesiyle İstanbul'a dönmeyi amaçlayan Fenerbahçe Universal, Dörtlü Final'deki ilk sınavını 24 Mart Cumartesi günü, Rusya'nın Dinamo Kazan takımı karşısında verecek. Bakü'deki Haydar Aliyev Spor Salonu'ndaki mücadele Türkiye saati ile 17.30'da başlayacak. Bu maçtan önce aynı salonda, Dörtlü Final'in diğer 2 ekibi Fransız RC Cannes ile İtalyan MC-Carnaghi Villa Cortese karşı karşıya gelecek. Bu maç ise Türkiye saati ile 14.30'da başlayacak.

25 Mart Pazar günü, ilk günün galipleri Avrupa Şampiyonluğu, mağlupları ise Avrupa üçüncülüğü için karşı karşıya gelecek. Üçüncülük maçı Türkiye saati ile 14.00'te, final ise 17.00'de başlayacak.

EV SAHİBİ BAKÜ'YÜ ELEDİ

Bu sezon Dünya Kulüpler Kupası'nı kazanan Rabita Bakü takımı Final Four'a ev sahipliği yapacak, ama buruk bir sevinç yaşıyor. Geçen senenin Dünya Şampiyonu Bakü'yü, Avrupa Şampiyonlar Ligi Play-Off 2. Turu'nda mağlup eden Fenerbahçe Universal iki maçı da 3-0 kazanarak Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de yapılacak Dörtlü Final'e adını yazdırdı.

FENERBAHÇE'Yİ TARAFTARI YALNIZ BIRAKMAYACAK

Bakü'deki maçlar için Çarşamba gününden Azerbaycan'a giden sarı-lacivertli takımı taraftarları yalnız bırakmayacak. Çeşitli organizasyonlarla Fenerbahçeli taraftarlar Bakü'ye akın edecek ve takımlarını tribünde destekleyecek.

BİLETLER ÜCRETSİZ

Bakü'deki Haydar Aliyev Spor Salonu'ndaki Final Four mücadelesi sporseverler için ücretsiz olacak. Azerbeycan Voleybol Federasyonu ve organizasyon yetkililerinin bir toplantı ile bu kararı aldıkları ve tüm maçlara ücretsiz girilebileceği belirtildi.

BU SENE DAHA ZORLU RAKİPLER VAR

Fenerbahçe Universal'i birbirinden zorlu iki final maçı bekliyor. Rus ekolünün güçlü temsilcisi Dinamo Kazan takımı ile ilk maça çıkılacak. Fransız RC Cannes, turnuvanın müdavimlerinden ve voleybola son derece önem veren bir kulüp. İtalyan MC-Carnaghi Villa Cortese ise son yıllarda çıkışta olan bir takım.

TEKNİK DİREKTÖR ZE ROBERTO: "FİNALE ÇIKMAK İÇİN BÜYÜK BİR ŞANSIMIZ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM"

Fenerbahçe Universal Teknik Direktörü Ze Roberto, Final Four'un çok zor bir turnuva olduğunu belirterek, "Dinamo Kazan gibi çok güçlü rakiplerimiz var. Bu maçlar için çok iyi hazırlandığımızı düşünüyorum. Uzun zamandır bu anı bekliyoruz ve çok sıkı bir şekilde çalıştık. Karşılaşmalarda her şey olabilir. Ancak takımımız çok iyi bir durumda. Hiç sakat oyuncumuzun olmaması da bizim için çok önemli. İnşallah finale yükseleceğiz. Finale çıkmak için büyük bir şansımız olduğunu düşünüyorum" dedi.

MENAJER VIOLET DUCA: "İNŞALLAH KUPAYLA DÖNECEĞİZ VE BAŞKANIMIZA HEDİYE EDECEĞİZ"

Fenerbahçe Universal Menajeri Violet Duca, kupayı kazanarak başkan Aziz Yıldırım'a hediye etmek istediklerini belirterek, şöyle konuştu:

"Her sene şanımız yüksekti ama bazı şanssızlıklardan dolayı kaybetmiştik. Bu sene de şansımız çok yüksek. Tabii ki bunu söyleyerek diğer takımları kale almıyor değiliz. Dinamo Kazan iyi bir takım. Eski oyuncumuz Gamova da orada oynuyor. Biz çok iyi hazırlandık. Sakat oyuncumuz yok. Form olarak da iyi durumdayız. Bu sene inşallah kupayla döneceğiz ve başkanımıza hediye edeceğiz."

KAPTAN SEDA TOKATLIOĞLU: "KASIM AYINDAN BERİ YAPTIĞIMIZ ÇALIŞMALARI ÖNÜMÜZDEKİ İKİ MAÇA YANSITIP KUPAYLA DÖNMEK İSTİYORUZ"

Takım kaptanı Seda Tokatlıoğlu, Türkiye'ye kupayla dönmek istediklerini ifade ederek, şunları söyledi:

"3. kez üst üste Final Four'a katılıyoruz, ancak henüz kupamız bulunmuyor. Bu eksik olan kupamızı oraya gidip almak istiyoruz. Çalışmalarımızı çok iyi bir şekilde tamamladık. Her şey yolunda şu an ve takımımızın durumu gayet iyi. Kasım ayından beri yaptığımız çalışmaları, önümüzdeki iki maça yansıtıp kupayla dönmek istiyoruz."

Bu seneki Final Four'un önceki senelere göre daha zor olduğunu düşündüğünü vurgulayan Tokatlığolu, "Gerçekten Avrupa'nın en iyi dört takımı var orada. Takımın kim olduğu önemli değil, hepsi biribirinden iyi çünkü. Dinamo Kazan da Rusya'nın en iyi ekiplerinden birisi. Kupadan önce o maçı kazanmamız gerekiyor. Gün gün geçeceğiz. İnşallah cumartesi ilk zaferimizi kazanıp, daha sonra da kupayı alıp geleceğiz" diye konuştu.

DUYGU BAL: "EN KUVVETLİ RAKİBİMİZ RABİTA BAKÜ'YÜ YENMEMİZ, ŞAMPİYON OLMA ADINA BİZE DAHA FAZLA GÜÇ VERDİ"

Duygu Bal, bu sene de hedeflerinin şampiyonluk olduğunu ifade ederek, "Zaten Fenerbahçe her zaman kaçırılmış bir şampiyonluk yaşıyor. Bunu hepimiz görüyoruz. Üzücü bir şekilde kupayı kaybettik. İnşallah bu sefer kupayı alacağız. Kuvvetli rakiplerimiz var ama en kuvvetli rakibimiz Rabita Bakü'yü zaten burada elemede yendiğimiz için, o bize şampiyon olma adına daha fazla bir güç verdi. Çok hazır bir şekilde gidiyoruz" dedi.

NİHAN GÜNEYLİGİL: "BU TAKIM O KUPAYI ALMAYI ÇOK HAK EDİYOR"

Fenerbahçe Universal'in kupayı almayı çok hak ettiğini vurgulayan Nihan Güneyligil, "Her sene olduğu bu sene de hedefimiz mutlak şampiyonluk. Zor bir turnuva olacak muhakkak. Şampiyonlar Ligi olduğu için en iyi takımlar var. İlk oynayacağımız ekip gerçekten iyi bir ekip. 4 takım da birbirinden güçlü. Gerek ilk maç, gerek ikinci maç için biz gerçekten çok iyi hazırlandık. Bu takım o kupayı almayı çok hak ediyor. Kupa bizim üzerimize çok yakışacak diye düşünüyorum. İnşallah üçüncü sene elimiz boş dönmeyeceğiz ve kupayla döneceğiz Türkiye'ye" diye konuştu.

NAZ AYDEMİR: "GEÇEN SENEKİNDEN DAHA ZORLU BİR FINAL FOUR İZLEYECEĞİZ"

Naz Aydemir de, hedeflerinin öncelikle yarı final maçı olduğunu ifade ederek, "Geri kalan şeyleri çok fazla düşünmemeye özen gösteriyoruz. Cumartesi günü Dinamo Kazan'la bence bir final maçına çıkacağız. Ondan sonra kazandığımız takdirde ertesi gün bir final maçına daha çıkacağız. Öncelikli hedefimiz ilk maçı kazanmak, sonrasına zaten hazırlanmak için 24 saatimiz olacak. Yarı final rakibimiz oldukça güçlü bir ekip. Rus ekolü. Sadece tek Amerikalı oyuncuları var, kalan bütün oyuncuları Rus. Bir de Japon oyuncuları var, ama oynamıyor. Bence seyir zevki yüksek geçecek bir turnuva olacak. Özellikle diğer yarı final maçının da kıran kırana geçeceğini düşünüyorum. Bizim maç da aynı şekilde geçecektir. Geçen senekinden daha zorlu bir Final Four izleyeceğiz" şekline konuştu.

MERVE DALBELER: "FENERBAHÇE FORMASINI TAŞIDIĞINIZ ZAMAN ŞAMPİYONLUKTAN BAŞKA HEDEFİNİZ OLAMAZ"

Merve Dalbeler ise, şampiyonluğu sonuna kadar hak ettiklerini belirterek, şu ifadeleri kullandı:

"Hedefimiz tabii ki şampiyon olmak. Fenerbahçe formasını taşıdığınız zaman başka bir hedefiniz olamaz zaten. O yüzden Fenerbahçe üst üste hem Final Four'a katıldı, hem de derece aldı. Bizim de bu sene çok kuvvetli bir takımımız var. Çok iyi bir kadroya sahibiz. Şampiyonluğu sonuna kadar hak ettiğimizi düşünüyorum. Türkiye Ligi'nde de çok iyi gidiyoruz ve şampiyonluğu kulübümüze getirmek istiyoruz. Kendimize güveniyoruz."

Dinamo Kazan'ı diğer takımlardan daha iyi gördüğünü de söyleyen Dalbeler, "İlk maçı alıp, finale çıktıktan sonra o maçı da kazanıp kupayı alacağımızı düşünüyorum" dedi.