Fenerbahçe Şampiyonlukta İddialı

CEV Avrupa Voleybol Şampiyonlar Ligi'nde adını üst üste 3. kez Final Four'a yazdırma başarısı gösteren Fenerbahçe Universal Bayan Voleybol Takımı, bu yıl kupayı müzesine götürmek istiyor.

Yayınlanma Tarihi: 21.03.2012 10:19
Değiştirme Tarihi: 21.03.2012 10:18
Fenerbahçe Şampiyonlukta İddialı

Fenerbahçe Universal, 24-25 Mart tarihlerinde Azerbaycan'ın başkenti Bakü'nün ev sahipliğinde gerçekleşecek Final Four hazırlıklarının İstanbul etabını Burhan Felek Voleybol Salonu'nda yaptığı antrenmanla tamamladı. Antrenmanın ardından DHA'ya konuşan Fenerbahçe Universal Teknik Direktörü Ze Roberto, Final Four'un çok zor bir turnuva olduğunu belirterek, "Dinamo Kazan gibi çok güçlü rakiplerimiz var. Bu maçlar için çok iyi hazırlandığımızı düşünüyorum. Uzun zamandır bu anı bekliyoruz ve çok sıkı bir şekilde çalıştık. Karşılaşmalarda her şey olabilir. Ancak takımımız çok iyi bir durumda. Hiç sakat oyuncumuzun olmaması da bizim için çok önemli. İnşallah finale yükseleceğiz. Finale çıkmak için büyük bir şansımız olduğunu düşünüyorum" dedi.

Takım kaptanı Seda Tokatlıoğlu, Türkiye'ye kupayla dönmek istediklerini ifade ederek, şunları söyledi:

"3. kez üst üste Final Four'a katılıyoruz, ancak henüz kupamız bulunmuyor. Bu eksik olan kupamızı oraya gidip almak istiyoruz. Çalışmalarımızı çok iyi bir şekilde tamamladık. Her şey yolunda şu an ve takımımızın durumu gayet iyi. Kasım ayından beri yaptığımız çalışmaları, önümüzdeki iki maça yansıtıp kupayla dönmek istiyoruz."

Bu seneki Final Four'un önceki senelere göre daha zor olduğunu düşündüğünü vurgulayan Tokatlığolu, "Gerçekten Avrupa'nın en iyi dört takımı var orada. Takımın kim olduğu önemli değil, hepsi biribirinden iyi çünkü. Dinamo Kazan da Rusya'nın en iyi ekiplerinden birisi. Kupadan önce o maçı kazanmamız gerekiyor. Gün gün geçeceğiz. İnşallah cumartesi ilk zaferimizi kazanıp, daha sonra da kupayı alıp geleceğiz" diye konuştu.

Naz Aydemir de, hedeflerinin öncelikle yarı final maçı olduğunu ifade ederek, "Geri kalan şeyleri çok fazla düşünmemeye özen gösteriyoruz. Cumartesi günü Dinamo Kazan'la bence bir final maçına çıkacağız. Ondan sonra kazandığımız takdirde ertesi gün bir final maçına daha çıkacağız. Öncelikli hedefimiz ilk maçı kazanmak, sonrasına zaten hazırlanmak için 24 saatimiz olacak. Yarı final rakibimiz oldukça güçlü bir ekip. Rus ekolü. Sadece tek Amerikalı oyuncuları var, kalan bütün oyuncuları Rus. Bir de Japon oyuncuları var, ama oynamıyor. Bence seyir zevki yüksek geçecek bir turnuva olacak. Özellikle diğer yarı final maçının da kıran kırana geçeceğini düşünüyorum. Bizim maç da aynı şekilde geçecektir. Geçen senekinden daha zorlu bir Final Four izleyeceğiz" şekline konuştu.

Merve Dalbeler ise, şampiyonluğu sonuna kadar hak ettiklerini belirterek, şu ifadeleri kullandı:

"Hedefimiz tabii ki şampiyon olmak. Fenerbahçe formasını taşıdığınız zaman başka bir hedefiniz olamaz zaten. O yüzden Fenerbahçe üst üste hem Final Four'a katıldı, hem de derece aldı. Bizim de bu sene çok kuvvetli bir takımımız var. Çok iyi bir kadroya sahibiz. Şampiyonluğu sonuna kadar hak ettiğimizi düşünüyorum. Türkiye Ligi'nde de çok iyi gidiyoruz ve şampiyonluğu kulübümüze getirmek istiyoruz. Kendimize güveniyoruz."

Dinamo Kazan'ı diğer takımlardan daha iyi gördüğünü de söyleyen Dalbeler, "İlk maçı alıp, finale çıktıktan sonra o maçı da kazanıp kupayı alacağımızı düşünüyorum" dedi.

Bu arada Sarı Melekler'in yaptığı antrenmana gelen 1907 ÜNİFEB üyeleri, ÜNİFEB Aydınlık Gelecek Ödülleri En İyi Kadın Voleybolcu kategorisinde ödüle layık görülün Naz Aydemir'e ödülünü takdim etti.

İstanbul'daki hazırlıklarını tamamlayan Fenerbahçe Universal Bayan Voleybol Takımı, bugün Bakü'ye hareket edecek ve Cumartesi günü başlayacak Final Four öncesi son hazırlıklarını burada yapacak.

CEV Avrupa Voleybol Şampiyonlar Ligi 4'lü finalinde Fenerbahçe Üniversal'in yanı sıra Dinamo Kazan, RC Cannes ve MC-Carnaghi Villa Cortese takımları mücadele edecek.