Ali Koç'tan Ünal Aysal'a Bombardıman

Fenerbahçe Asbaşkanı Ali Koç, sarı lacivertli taraftarları eleştiren ve ithamlarda bulunan Ünal Aysal'a çok sert cevaplar verdi. Koç, Aysal'ı fırsatçılıkla suçladı.

Yayınlanma Tarihi: 19.03.2012 16:11
Değiştirme Tarihi: 23.03.2012 11:45
Ali Koç'tan Ünal Aysal'a Bombardıman
Fenerbahçe-Galatasaray maçı geride kalırken derbiden sonra karşılıklı yapılan açıklamalarla gündemdeki yerini koruyor. Fenerbahçe taraftarlarını ve yöneticilerini eleştiren Galatasaray Başkanı Ünal Aysal’a, Fenerbahçe Asbaşkanı Ali Koç’tan cevap geldi.  

Derbinin ardından bir gazeteye verdiği röportajda Fenerbahçe taraftarlarının kültürel spor ahlâkı açısından Galatasaray tribünlerinin çok uzağında olduğunu söylemişti. Bu açıklamalar karşısında bugün Lig TV’deki bir programa bağlanan Ali Koç, Aysal’ı sert bir dille eleştirerek Fenerbahçe’ye gönül verenlerin farkını yaşanan bu süreçte gösterdiği sağ duyu ve takımlarına verdikleri ekonomik destekle gösterdiğinin altını çizdi. 
  
Sarı-lacivertlilerin asbaşkanının yaptığı açıklamaların satırbaşları şöyle:

“Ünal Aysal'ın maç sonunda söylediği sözleri fırsatçılık olarak değerlendiriyorum.” 

“2006-07 sezonunda sulu maçta 19 polis yaralandı 1 polis kör oldu. Maç defalarca durduruldu. Ama bir Fenerbahçe yöneticisi hiçbir laf etmedi.”

“İpekçi'de F.Bahçe kupasını kaldırmasın diye olay çıkarılmış ve salon boşaltılmıştı. Hatta Aysal kendi taraftarı tarafından yuhalandı. Gelip bize size kupayı VIP Salonu’nda verelim dedi.”

“Bu sene kadın basket maçında anneme ve sahsıma defalarca küfür edildi. Abdurrahim Albayrak olayları durdurmak için çabaladı.”

”Biz, çıkan olayları camialara maletmemeye dikkat ederken, bize böyle denmesini kabul edemiyorum, hazmedemiyorum.”

“Ünal Aysal'a soruyorum.Kendi sahalarında çıkan olaylardan sonra ses çıkarmayan Ünal Aysal'ın,bahsettiği hangi standarta inanmalıyız?”