Yayınlanma Tarihi: 07.10.2021 | Değiştirme Tarihi: 07.10.2021

Ece Ronay'ın eski nişanlısı, kendini bu sözlerle savundu: Böyle şeylerle gündeme gelmesin

Ünlü şovmen Mehmet Ali Erbil'in kendisini taciz ettiğini iddia eden ve bugün de suç duyurusunda bulunan sosyal medya fenomeni Ece Ronay'ın eski nişanlısı Mehmet Bilir, TV8'de Müge ve Gülşen'le 2. Sayfa programına canlı yayınına telefonla bağlanarak hem eski nişanlısını hem de kendisini savundu.Şarkıcı Ece Ronay, klibinde oynayan Mehmet Ali Erbil tarafından tacize maruz kaldığını söyleyerek ünlü şovmenin kendisine "Bu gece yanında uyumak istiyorum" şeklinde attığı mesajları ifşa etmişti. Kısa sürede gündem olan konunun ardından Erbil'in ekibinin Ece Ronay'ın eski nişanlısına 50 bin TL para teklifinde bulunduğu ileri sürüldü. Dün akşam Mehmet Ali Erbil'le bir araya gelerek video çektiği için tepki çeken Ronay'ın eski nişanlısı Mehmet Bilir, bugün 2. Sayfa programına telefonla bağlanarak kendisini savundu.

Erbil'le Ece Ronay'dan özür dilemesi için buluştuğunu söyleyen Mehmet bey, olayın perde arkasını şöyle anlattı: Ece'nin sürekli yalan haberlerle ve geçmişiyle yargılanması beni rahatsız etmeye başladı. Çevremden de çok telefon alınca konuyu çözmek için Mehmet Ali Erbil'le görüşmek istedim. Beni evine davet etti. Dün akşam saat 8'de Sarıyer'deki evine gittim. Evinin önü çok kalabalıktı silahlı adamlar falan vardı. Arayıp sen beni tongaya mı düşürmeye çalışıyorsun kapıda silahlı adamlar var dedim."

"Ece'nin bu konularla gündem olmasını istemiyorum, senden özür mesajı bekliyorum dedim. 'Tamam senin için yaparım' dedi. Videoyu benimle beraber çekti. İlk defa böyle bir olayla karşı karşıya geldiğim için ne yapacağımı bilemedim. Bana 'Ece'yi sattın, kaç para aldın' gibi mesajlar atıldı. Benim Mehmet Ali Erbil'in parasına ve ününe ihtiyacım yok. Ece benim böyle bir şeye ihtiyacım olmadığını çok iyi biliyor. Bu konu beni rahatsız ettiği için görüşme yaptım. Ben evden çıktıktan sonra videoda özür dilenen kısımlar silinmiş. Benim de kardeşlerim var böyle bir şey asla kabul edilemez. Ece'nin böyle gündem olması beni çok rahatsız ediyor. Ben bu olayda Ece'ye herhangi bir tepki de göstermedim."