• Sakinlik, Uzun Ömrün Sırrı Olabilir

  Sakin fareler, bedenlerini koruyarak daha uzun yaşıyor. Farelerin kişilik özelliğinin yaşam sürelerini etkilediği belirlendi.

 • Hurmanın Faydaları

  Hurma sıcak iklimlerde yetişen, içerinsin de protein, yağ ve karbonhidrat bulunduran ve üzerinde mikrop barındırmayan tek meyvedir.

 • Türk Kahvesinin Faydaları

  Türk kahvesinin özel bir tadı vardır, telvesi ile ikram edilen tek kahve türüdür.

 • Mutlu Olmanın 8 Yolu

  Farklı milletlerden bilim adamlarının yaptığı 13 araştırmada, mutlu olmak için 8 basit öneride bulunuldu.

 • Kusursuz Bir Vücut için Doğru Bilinen 3 Yanlış!

  Söz konusu kilo vermek olunca her kadın kendince bir “doğru” üretiyor. Peki, bunlar gerçekten doğru mu?

 • Kavunun Faydaları Saymakla Bitmiyor!

  Kavun, A ve C vitaminleri ile iyot, krom gibi mineraller içerir. Bol miktarda sulu bir meyve olan kavunun bilmeniz gereken faydalarını bir araya getirdik.

 • Kabızlığa Enginar!

  Enginarda, A,C vitaminleri ile kalsiyum, potasyum, demir, manganez ve fosfor mineralleri bulunuyor.

 • Domatesin Kalp Krizi Riskini Azaltıyor!

  Domates A, B ve C vitaminleri ile demir, potasyum, kalsiyum ve fosfor mineralleri bulunuyor. Bunun dışında domatesin birçok faydası var.

 • Karpuzun Bilinmeyen Faydaları!

  Karpuz yaz ayların da en çok tüketilen meyveler arasın da belki de birinci sırada yer alıyor. İçerisinde B ve C vitamini ile sodyum, kalsiyum, potasyum ve demir mineralleri bulunan karpuzun faydaları saymakla bitmiyor.

 • Teknoloji ile Kilo Vermenin Yolları

  Yaz geldi ve hala fazla kilolarınızdan kurtulamadıysanız, size iyi haberlerimiz var.

Zayıflamanın 5 Altın Kuralı

diğer haberler
Kusursuz Bir Vücut için Doğru Bilinen 3 Yanlış! Kusursuz Bir Vücut için Doğru Bilinen 3 Yanlış!

Söz konusu kilo vermek olunca her kadın kendince bir “doğru” üretiyor. Peki, bunlar gerçekten doğru mu?

Teknoloji ile Kilo Vermenin Yolları Teknoloji ile Kilo Vermenin Yolları

Yaz geldi ve hala fazla kilolarınızdan kurtulamadıysanız, size iyi haberlerimiz var.

Yağ Yakan 5 Besin! Yağ Yakan 5 Besin!

İnsanlar kilo vermek için bütün gün ya aç kalıyor ya da günlerinin büyük bir kısmını spor salonlarında geçiriyor. Yaptığınız diyet listesine aşağıdaki besinleri eklerseniz, vücudunuzdaki yağları yakmak sizin için daha kolay olacaktır.

Zayıflamanın 5 Altın Kuralı


Daha çok yiyerek sağlıklı beslenmenin ve zayıflamanın formülü aslında çok basit…

1. Ağaçta yetişenleri yiyeceğim 

Amacınız bedeninizi olabildiğince yağ oluşumunu engelleyen besinlerle doldurmak ve bu iş için de en etkili olanlar meyve, sebze ve kabuklu yemişler. Los Angeles’daki Kaliforniya Üniversitesi’nde yapılmış bir çalışmaya göre, normal kiloda olan bir insan günde yaklaşık iki porsiyon meyve tüketiyor. Ancak fazla kilosu olan kişiler sadece bir porsiyon meyve yiyor. Başka bir çalışmada ise yemekten önce meyve yemenin, toplamda alınan kalori miktarını yüzde 15 oranında azalttığı ortaya çıkmış. Ağaçta yetişenlerle beslenmek, karın yağlarıyla savaşan omega-3 yağ asitlerini daha fazla almanızı sağlar. Ceviz ve keten tohumu, omega-3 için en iyi bitkisel kaynaklar arasındadır. Bu yüzden her öğünde (bazı ara öğünler de dâhil olmak üzere) meyve ve sebze tüketmeye çalışın.

2. Her öğünde muhakkak protein tüketeceğim

Kas oluşumu, protein bakımından zengin yiyecekler ile tetiklenir. 10-15 gram protein aldığınız her sefer, vücudunuzda kas yapımına yardım eden protein sentezi sürecini başlatmış olursunuz. 30 gram aldığınızda ise bu oluşum üç saat daha devam eder. New York-Presbyterian Hastanesi Weill Cornell Tıp Merkezi’ndeki Geniş Kapsamlı Kilo Kontrol Programı’nın yöneticisi Doktor Louis Aronne, “Kilo vermek isteyen kişilerin diyetine katabileceği en önemli şey, kahvaltısına protein eklemesidir” diyor. Yapılan bir araştırmada güne yumurta yiyerek başlayan kişilerin, simit yiyenlere göre yüzde 65 oranında daha fazla kilo verdiği tespit edilmiş. Bu yüzden, beden ağırlığınızdaki her yarım kilo için 0,54 ile bir gram arası protein almaya çalışın. Yani, eğer 65 kilo iseniz günde 70 ile 130 gram arası protein tüketmelisiniz.

3. Egzersizden önce ve sonra bir şeyler yiyeceğim

Eğer yemek yemeyi seviyorsanız işte size güzel bir haber: Belki de daha fazla ara öğüne ihtiyacınız vardır. Egzersizden hemen önce ve egzersiz sonrasında, protein ve karbonhidrat içeren ara öğünler ile beslenmek, kas oluşumu ve yenilenmesini kolaylaştırır. Ayrıca bedeninize yağ depolamasını söyleyen stres hormonu kortizolün etkisini azaltır. Sonuç olarak spor esnasında ve sonraki 24 saat boyunca daha fazla yağ yakarsınız. Bu sebeple, spordan 30 dakika önce karbonhidrat ve proteinden zengin, spor sonrasında ise proteinden zengin besinler alın. Egzersizden sonra yemek için ne kadar uzun süre beklerseniz bedenin o kadar fazla kası yok eder ve yerine daha azını inşa eder.

4. Salata uzmanı olacağım

Salata, kilo vermeyi destekleyen önemli besinleri bol miktarda içerir. Mesela folik asit, yapraklı yeşilliklerde bulunan bir tür B Vitaminidir. Yapılan bir araştırmaya göre en fazla folik asiti alarak diyet yapan kişiler, en az alanlara göre 8,5 kat daha fazla kilo kaybediyor. Bu sebeple yiyebildiğiniz kadar yeşillik yiyin. Salatada yemenin dışında, omletinize veya kişine ıspanak ekleyebilirsiniz.

5. Hiçbir zaman dünyanın en kötü kahvaltısını etmeyeceğim

Hayır, artık dünden kalan pizza yok. İnanın ki bu bir kahvaltı değil! Uyandığınızda bedeniniz enerjiden mahrumdur. Eğer bir şeyler yemezseniz metabolizmanızı yavaşlatır, kaslarınızı aç bırakır ve en fazla kaloriyi günün ilerleyen saatlerinde alırsınız. Kaldı ki, sürekli olarak kahvaltıyı es geçmek obezite riskini yüzde 450 oranında arttırır. Bu yüzden, günlük kalorinin yüzde 30-35’ini sabah almaya çalışın. Proteini tam tahıllar ve sebze-meyvelerle birleştirin. Sağlıklı yağlar almaya özen gösterin. Eğer uzun bir kahvaltı için zamanınız veya iştahınız yoksa iki küçük kahvaltı yapın: Evde tahıl gevreği, işe gittiğinizde de yoğurt ve meyve yiyin.


 

Beyaz saçlarınız, kalp rahatsızlığına işaret ediyor olabilir.
YENİ
Araştırmalar mutlu çocukların ileride de mutlu ve başarılı yetişkinler olduğunu gösteriyor.
Amerikalı bilim adamları Otizm teşhisi konulan bazı çocukların yaşları ilerledikçe bu hastalıktan kurtulabildiklerini açıkladı.
Güzel bir gülümseme her yaşta önemlidir!
Günlük ufak endişe ve sıkıntılar faydalı da olabiliyor.
Aspirin kalp krizine karşı garantili koruma sağlamadığı gibi, iç kanama riskini doğuruyor.
YENİ
Spor yapmadan evvel brokoli tüketin!
Besinlerle yaşadığınız sorunun alerji mi, intolerans mı olduğunu öğrenin.
Bilgisayar kullanımının hem evde hem işte yaygınlaşmasıyla birlikte yeni bir hastalığımız türedi: "Bilgisayara bakma sendromu".
Araştırmacılar, e-posta mesajları ya da başka görsel dosyaları, doğrudan gözünüzün önüne getirmeyi hedefliyor.
Yetersiz uykunun vücudumuzda açlık ve kiloyu düzenleyen iki hormonun dengesini değiştirdiğini ortaya çıktı.
ABD’de yapılan araştırmada, emziğin erkek çocuklarda mimik eksikliğine yol açtığı tespit edildi.
Acunn.Com