• Bu Gıdalar Diş Dostu

  Ege Üniversitesi (EÜ) Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nurselen Toygar; elma, ayva, havuç gibi sert gıdaların diş etlerine masaj yapıp kan dolaşımını artırdığını kaydetti.

 • Dişeti Hücrelerinden Diş Yetiştirildi

  İngiliz araştırmacılar, gelecekte eksik dişlerin yerine dişetinden yetiştirilmiş yeni dişlerin ekilmesine imkân sağlayacak bir yöntem geliştirdiklerini duyurdu.

 • Daha Güzel Bir Gülüş için Neler Yapmalısınız?

  Güzel bir gülümseme her yaşta önemlidir! Ağız ve diş sağlığının temellerini öğrenmek için ise hiçbir zaman geç değil. İşte dikkat etmeniz gerekenler...

 • Asit Erozyonu

  Ağız ve diş sağlığı uzmanları her yaşta insanda görülebilen asit erozyonunu 21. yüzyılın en büyük diş sağlığı sorunu olarak tanımladı.

 • Çocuğunuzu Diş Çürüklerinden Koruyabilirsiniz

  Okul çağı çocuklarında ağız ve diş bakımı hakkında bilgiler veren Çocuk Diş Hekimliği Uzmanı Doç. Dr. Şule Çıldır, çocuklarda diş sağlığını korumanın ve çürük oluşumunu engellemenin yollarını anlatıyor:

 • Dişteki Ortodontik Bozukluklara ''Şeffaf'' Tedavi

  Akdeniz Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nde dişteki ortodontik bozuklukların tedavisinde tel takılmasına alternatif olarak geliştirilen şeffaf plak tedavisine başlandı

Sigara İçmek İmplant Tedavisini Olumsuz Etkiliyor

diğer haberler
Meme Estetiği Emzirmeye Engel mi? Meme Estetiği Emzirmeye Engel mi?

Özellikle operasyon sonrası anne olmak isteyen kadınlar, doğumdan sonraki emzirme süreciyle ilgili tereddüt yaşıyorlar.

Sigara İçmek İmplant Tedavisini Olumsuz Etkiliyor


İmplant tedavisi sayesinde, eksik dişleriniz yüzünden gülerken ağzınızı kapamak zorunda değilsiniz, hatta rahat rahat kahkaha atabilirsiniz.

İmplant tedavisini, kaybolan dişin yerine, yapay bir kök diş konulup, üzerinin vücudun kendinden kabul ettiği madde olan titanyum ile kaplanması şeklinde tanımlayabiliriz. İmplantın sistemik bir rahatsızlığı olmayan herkeste rahatlıkla uygulanabileceğini ifade eden Dt. Efe Çelebi, özellikle sigara kullanan kişilerde, implant bölgesinde enfeksiyon riski görülme olasılığının arttığı için mümkünse implant tedavisi boyunca hastalardan sigara kullanmamalarını istediklerini ifade ediyor.

İmplant operasyonunun hemen sonrasında hasta, günlük hayatına dönebilir

 İmplantın, zannedildiği gibi zor bir tedavi olmadığı ifade eden Çelebi, operasyon sonrasında kullanılan ilaçların saatinin şaşmaması gerektiğini, sigara kullanımının azaltılması hatta hiç olmaması ve buz tatbikinin yapılması gerektiğini bildirdi. Böylece hastalar, operasyon sonrası ağrı, enfeksiyon ve şişlik riskini çok aza indirgemiş olacaklardır.
Teknolojisinin çok yeni olmasından ötürü implantın, önceleri pahalı bir tedavi olduğunu ifade eden Çelebi, bugünlerde tedavi ücretlerinin çok daha uygun olduğunu bildirdi.
Sağlıklı ve mutlu bir gülümsenin, kendinize güveninize; iş, aile ve sosyal hayatınıza katacağı olumlu etkilerinden dolayı implant tedavisinden kaçmayın!
 
 
 
 

Beyaz saçlarınız, kalp rahatsızlığına işaret ediyor olabilir.
YENİ
Araştırmalar mutlu çocukların ileride de mutlu ve başarılı yetişkinler olduğunu gösteriyor.
Amerikalı bilim adamları Otizm teşhisi konulan bazı çocukların yaşları ilerledikçe bu hastalıktan kurtulabildiklerini açıkladı.
Güzel bir gülümseme her yaşta önemlidir!
Günlük ufak endişe ve sıkıntılar faydalı da olabiliyor.
Aspirin kalp krizine karşı garantili koruma sağlamadığı gibi, iç kanama riskini doğuruyor.
YENİ
Spor yapmadan evvel brokoli tüketin!
Besinlerle yaşadığınız sorunun alerji mi, intolerans mı olduğunu öğrenin.
Bilgisayar kullanımının hem evde hem işte yaygınlaşmasıyla birlikte yeni bir hastalığımız türedi: "Bilgisayara bakma sendromu".
Araştırmacılar, e-posta mesajları ya da başka görsel dosyaları, doğrudan gözünüzün önüne getirmeyi hedefliyor.
Yetersiz uykunun vücudumuzda açlık ve kiloyu düzenleyen iki hormonun dengesini değiştirdiğini ortaya çıktı.
ABD’de yapılan araştırmada, emziğin erkek çocuklarda mimik eksikliğine yol açtığı tespit edildi.
Acunn.Com