Kulağa Su Kaçırmak Enfeksiyona Neden Olabilir

Kulağa Su Kaçırmak Enfeksiyona Neden Olabilir


Soğuk havaların yerini sıcak ve güneşli günlere bırakmasıyla tatil sezonu açıldı. Özellikle çocuklar, soğuk havalarına acısını havuza ve denize girerek çıkarıyorlar. Bu keyfi bozabilecek birkaç rahatsızlıktan birisi ise kulağa su kaçması olabilir. Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op. Dr. Tahir Akdeniz, çocukların kulağına su kaçtığında yapılabilecekleri anlatıyor.
 
Normalde kulağa su kaçması ciddi bir probleme neden olmaz, kulağın içindeki akıntı genelde çocuk uyurken kendiliğinden çıkacaktır. Eğer çocuğun kulak cildi problemliyse, egzama, kulak kiri ya da delik kulak zarı gibi durumlar varsa dikkatli olmak gereklidir. Havuz ve banyoda klor, denizdeki tuzlu su kulağa zarar vererek enfeksiyona neden olabilir.
 
Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op. Dr. Tahir Akdeniz, öncelikle, çocuklarımızın kulağına su kaçmasını engellemek için kulak tıkacı gibi nesneler kullanmamızı öneriyor.
 
‘’Alınan önlemlere rağmen su kulağa kaçtıysa birkaç kafa hareketiyle suyu çıkarmaya çalışmalıyız. Eğer kulakta problem yoksa su, kendiliğinden çıkacaktır. Ancak su, bu hareketlere ve üzerinden zaman geçmesine rağmen çıkmıyorsa bir sorun var demektir. Bu nedenle kulağı zorlayarak durumu daha kötü hale getirmektense bir kulak burun boğaz uzmanına gidilmelidir.’’
 

Beyaz saçlarınız, kalp rahatsızlığına işaret ediyor olabilir.
YENİ
Araştırmalar mutlu çocukların ileride de mutlu ve başarılı yetişkinler olduğunu gösteriyor.
Amerikalı bilim adamları Otizm teşhisi konulan bazı çocukların yaşları ilerledikçe bu hastalıktan kurtulabildiklerini açıkladı.
Güzel bir gülümseme her yaşta önemlidir!
Günlük ufak endişe ve sıkıntılar faydalı da olabiliyor.
Aspirin kalp krizine karşı garantili koruma sağlamadığı gibi, iç kanama riskini doğuruyor.
YENİ
Spor yapmadan evvel brokoli tüketin!
Besinlerle yaşadığınız sorunun alerji mi, intolerans mı olduğunu öğrenin.
Bilgisayar kullanımının hem evde hem işte yaygınlaşmasıyla birlikte yeni bir hastalığımız türedi: "Bilgisayara bakma sendromu".
Araştırmacılar, e-posta mesajları ya da başka görsel dosyaları, doğrudan gözünüzün önüne getirmeyi hedefliyor.
Yetersiz uykunun vücudumuzda açlık ve kiloyu düzenleyen iki hormonun dengesini değiştirdiğini ortaya çıktı.
ABD’de yapılan araştırmada, emziğin erkek çocuklarda mimik eksikliğine yol açtığı tespit edildi.
Acunn.Com